Dieta Zdrowie

Dlaczego picie wody jonizowanej może poprawić jakość życia?

Dlaczego picie wody jonizowanej może poprawić jakość życia

Dlaczego picie wody jonizowanej może poprawić jakość życiaWoda jest fundamentem życia. Bez niej nie była by możliwa jakakolwiek egzystencja. Mało kto na co dzień zdaje sobie sprawę z faktu, że woda stanowi aż 75% procent ludzkiego organizmu i jest podstawą wymiany wszystkich płynów w nim zawartych (krwi, limfy, soków trawiennych). Ogromne ilości wody, jaką spożywamy chociażby w ciągu roku sprawiają, że warto zadbać, aby woda była odpowiedniej jakości. Coraz większą popularnością cieszy się woda zjonizowana.

 

Woda towarzyszy człowiekowi od jego narodzin, aż do śmierci. Warto zauważyć, że już dziecko, które jest w łonie matki ma pierwszą, choć niebezpośrednią styczność z wodą. Woda ma ogromne znaczenie praktycznie w każdym etapie życia. Odpowiedniej ilości dobrej wody potrzebują nowonarodzone dzieci, dzieci starsze, nastolatkowie, a także osoby w podeszłym wieku. Picie wody jest koniecznością, nie ważne jaki zawód wykonujemy i jaki tryb życia prowadzimy. Aby uświadomić skalę zapotrzebowania organizmu na wodę, można wyobrazić sobie, że każda komórka w naszym ciele wymaga kompleksowego nawodnienia. W ludzkim ciele znajduje się niemal niezliczona liczba komórek.

Woda wodzie nierówna

Jaką wodę pić? To pytanie zadaje sobie wiele osób, którym zależy na tym, aby ich organizm był zdrowy i dobrze funkcjonował. Niestety wybór odpowiedniej wody do picia jest wyborem trudnym, dodatkowo obarczonym fałszywymi tezami, stawianymi przede wszystkim przez reklamę oraz media.

Sugerowanie się reklamami oraz trendami sprawia, że jesteśmy przekonani, że pijemy dobrą wodę. Kupowanie wody butelkowanej, markowej przy jednoczesnym ignorowaniu wody kranowej i jonizowanej jest błędem oraz wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Czym się więc sugerować, sięgając po butelkę wody? Najlepiej jest czytać etykiety i porównywać składy.

Badania prowadzone przez specjalistów od lat zajmujących się wodą wykazują bowiem, że większość butelkowanych wód mineralnych czy źródlanych w praktyce niczym nie różni się od zwykłej wody kranowej. Porównując składy okazuje się, że możemy postawić między nimi znak równości.

Woda jonizowana, czyli tani i prosty przepis na zdrowie

Sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku wody jonizowanej. Cieszy się ona coraz większą popularnością, głównie ze względu na swoje walory zdrowotne. Jonizowana woda alkaliczna znacząco różni się od tej butelkowanej i kranowej. Główną równicą jest to, że składa się ona z mniejszej ilości klastrów i molekuł. Ta różnica w ilości sprawia, że woda „po jonizacji” jest dużo lepiej przyswajana przez organizm i wchłaniana przez komórki.

Lepsze i sprawniejsze nawodnienie komórek ma swoje wymierne korzyści, które między innymi objawiają się: szybszą przemianą materii, sprawniejszym wydalaniem toksyn z organizmu, większą ilością energii życiowej, eliminacją wolnych rodników w organizmie.

Woda jonizowana, którą można uzyskać między innymi dzięki urządzeniom firmy Jonizatory.eu, ma ogromne możliwości i sprawia, że organizm staje się bardziej oczyszczony. W XXI wieku, gdy żyjemy w dobie żywności modyfikowanej, odżywiamy się niekoniecznie zdrowo, zaniedbujemy zdrowy tryb życia oraz nie mamy czasu na relaks i uprawianie sportu, picie wartościowej wody wydaje się sprawą fundamentalną.

Woda alkaliczna i jej wspomaganie organizmu

Picie wody poprawia jakość życia. Picie wody jonizowanej sprawia, że nasz organizm systematycznie odzyskuje równowagę biologiczną. Regularne nawadnianie sprawia, że możemy łagodzić skutki takich dolegliwości, jak:

  • artretyzm,
  • zgaga, niestrawność i ciągłe zmęczenie,
  • migrena,
  • stres,
  • otyłość,
  • osteoporoza,
  • łuszczyca.

Posiadanie własnego jonizatora wody, picie jonizowanej wody alkalicznej, a także zdrowy i spokojny tryb życia sprawią, że będziemy cieszyć się dobrą kondycją i dobry samopoczuciem przez długi czas. Zapewnienie nawodnienia organizmu da efekt w postaci lepszego samopoczucia oraz spokoju ciała i ducha. Woda jonizowana to dobrodziejstwo, z którego warto korzystać.

Copyright: Symec Consulting 2015

Wyłączenie odpowiedzialności:

Informacje zawarte w artykule oraz przytoczonych tutaj filmach, komentarzach i opinie tutaj wyrażone nie mają na celu diagnostyki, leczenia lub zapobiegania chorobom i żadne stwierdzenie w tej informacji nie mogą być traktowane jako zalecenia. Zawarte tutaj informacje nie zostały zweryfikowane przez urzędy lub agencję kontroli leków i żywności. Wszelkie informacje zawarte w niniejszym artykule mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępują w żadnym stopniu konsultacji z lekarzem specjalistą.

Similar Posts