Zakwaszenie organizmu – czy na pewno wiesz co to oznacza? Objawy zakwaszenia organizmu mogą wydawać się błahe, ale długoterminowe konsekwencje braku równowagi kwasowo zasadowej są fatalne dla naszego zdrowia. Sprawdź czy i Ciebie dotyka ten problem i zacznij działać!
Zakwaszenie organizmu to problem powszechny. Jego objawy na początku mogą wydawać się mało istotne i często zrzucamy je na karb zmęczenia czy osłabienia organizmu. Każda z nas ma czasem mało energii, czuje się zmęczona, ma problemy z koncentracją czy wahania nastroju. Ma na to wpływ wiele czynników: pogoda, dieta, stres czy przepracowanie. Jednak gdy symptomy utrzymują się przez dłuższy czas lub nasilają warto się zastanowić nad ich przyczyną. Wśród objawów zakwaszenia organizmu wymienia się podkrążone oczy, bóle głowy, pogorszenie stany cery, włosów i paznokci, obniżenie odporności i częste przeziębienia, bóle kręgosłupa ale także wahania wagi, zawroty głowy, mroczki przed oczami czy nudności. Jeśli takie problemy zdrowotne występują a objawy nawracają może to oznaczać, że cierpisz na zakwaszenie organizmu.
Nadmierne spożywanie słodyczy, produktów mącznych, mięsa czy wyrobów mlecznych sprawia, że do naszego organizmu zostaje dostarczone coraz więcej kwasów. Efekt ten potęguje alkohol, czarna herbata czy kawa, ale także stres, który towarzyszy nam praktycznie każdego dnia. Najprostszym sposobem pomagającym przywrócić równowagę w organizmie jest zmiana diety. Powinniśmy spożywać 70-80% produktów przyjaznych dla naszego organizmu, a produktów kwaśnych tylko 20-30%. Niestety większość z postępuje zupełnie odwrotnie.
Ekstrakt z zielonego jęczmienia dostępny tutaj http://jeczmienzielony.pl , zawiera witaminy w dawce znacznie przekraczającej tę, jaką oferują nam jakiekolwiek zielone warzywa. Może też być spożywany przez dłuższy czas, nie powodując żadnych skutków ubocznych. Yoshihide Hagiwara „Green Barley Essence”
Dieta bogata w owoce, warzywa lub soki warzywne pomaga w przywróceniu odpowiedniej kwasowości w organizmie. Pomocne są także herbatki ziołowe czy zielona herbata. Jednak może to nie wystarczyć. Doskonałym uzupełnieniem codziennej diety jest zielony jęczmień. Pod względem zawartości witamin, mikroelementów i składników mineralnych zostawia w tyle większość warzyw i owoców. Nic więc dziwnego, że jest tak skutecznym środkiem przeciw nadkwasocie.
Skutki zaniedbania zakwaszenia organizmu mogą być poważne. Przy długotrwałym zakwaszeniu ryzyko zachorowania na takie choroby jak: nadciśnienie, miażdżyca, osteoporoza, cukrzyca, nadwaga czy nawet nowotwory jest znacznie wyższe. Długotrwałe zakwaszenie jest także bezpośrednią przyczyną wielu dolegliwości takich jak ogólne zmęczenie organizmu, częstych i nawracających infekcji, obniżenia koncentracji, zaburzeń snu, depresji, łamliwości paznokci czy wypadania włosów. Wszystkie te dolegliwości znacznie obniżają poziom życia i przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. A przecież można łatwo temu zapobiec stosując odpowiednią dietę oraz wzmacniać organizm od wewnątrz. Wystarczy tylko 1 łyżeczka zielonego jęczmienia przyjmowana regularnie (najlepiej 2-3 razy dziennie), by pozbyć się niechcianych dolegliwości i znów cieszyć się życiem!