Dieta

100 pomysłów na temat budowy mięśni

Czy chcesz zbudować mięśnie? Możesz nauczyć się efektywniej pracować, abyś mógł osiągnąć maksymalny wzrost mięśni, zamiast marnować czas lub energię na treningi, które niczego nie osiągają. Jeśli chcesz nabrać siły i dodać mięśni, ten kawałek jest idealny dla Ciebie. Zacznij dobrze wykorzystywać czas ćwiczeń, stosując się do poniższych wskazówek.

Celuj w dużą liczbę powtórzeń o średniej intensywności podczas treningu. Dla każdego wykonywanego ćwiczenia spróbuj wykonać od 10 do 15 powtórzeń, pozostawiając mniej niż jedną minutę pomiędzy poszczególnymi zestawami. Powoduje to, że kwas mlekowy gromadzi się w mięśniach, co sprawia, że ​​”czujesz oparzenie”, jednocześnie pobudzając wzrost.

Bądź na bieżąco, aby upewnić się, że wykonujesz najskuteczniejsze ćwiczenia zwiększające mięśnie. Istnieje wiele różnych opcji ćwiczeń, które są dostępne dla kulturystów, w tym jednoczesne tonowanie wielu grup mięśni. Ważne jest, abyś używał różnych ćwiczeń budujących mięśnie na każdej z grup mięśni.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz dostać się na siłownię, nie pomijaj treningu. Możesz po prostu zrobić chin-upy, pompki i spadki w domu. Nawet ze wszystkimi wyszukanymi urządzeniami na sali gimnastycznej wciąż pozostają najlepszymi formami budowania górnej części ciała, które możesz zrobić.

Powinieneś rozważyć zatrudnienie osobistego trenera. Trener osobisty jest przeszkolony w zakresie ćwiczeń, które pomogą Ci budować mięśnie. Twój osobisty trener pomoże ci także z różnymi wskazówkami, takimi jak to, co powinieneś jeść, a także porady uzupełniające. Oprócz tego Twój osobisty trener popchnie Cię, gdy będziesz musiał zepchnąć go, by pomógł Ci zbudować mięśnie.

Bicka też masz?

Wciśnij wszystkie swoje ćwiczenia, aby doprowadzić do uszkodzenia mięśni. Każde powtórzenie musi zostać zepchnięte do punktu, w którym mięśnie nie mogą wykonać jeszcze jednego zestawu ze względu na zmęczenie. Nie matuje się, gdy zaczynasz światło i zwiększasz do maksymalnej wagi, musisz upewnić się, że nie ma znaczenia, jaką wagę używasz, aby doprowadzić do zmęczenia.

Dowiesz się więcej tutaj: http://ingai.pl/metadrol/

Aby uzyskać dobry wzrost mięśni, musisz prawidłowo jeść zarówno przed jak i po treningu. Bez odpowiedniego paliwa spowolnisz postęp, jaki chcesz osiągnąć. Dobrym jedzeniem dla tych przed i po treningu posiłków może być płatki owsiane, jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, białka jajeczne i tosty pełnoziarniste.

Tworząc rutynę, która obejmuje złożone treningi, osiągniesz najszybszy wzrost mięśni. Te ćwiczenia wykorzystują kilka grup mięśni w jednym wyciągu. Jednym z popularnych przykładów ćwiczeń złożonych jest wyciskanie na ławce. To ćwiczenie działa na trzy grupy mięśniowe: triceps, barki i klatkę piersiową.

Znajomość liczby zestawów, które działają na twoje ciało, jest niezbędna do budowania masy mięśniowej. Wielu ekspertów zaleca wykonywanie około dwunastu do szesnastu zestawów dla dużych grup mięśni, takich jak plecy, klatka piersiowa i nogi, oraz około dziewięciu do dwunastu zestawów dla mniejszych grup mięśni, takich jak łydki, ramiona i ramiona. Chociaż może to działać w przypadku niektórych osób, może to spowodować przetrenowanie lub niedokładność innych osób. Dlatego musisz zrozumieć, w jaki sposób twoje ciało reaguje na treningi.

Jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać białko przekształcone w mięśnie skutecznie jest picie koktajlu proteinowego około pół godziny na godzinę przed rozpoczęciem treningu. Daje to organizmowi czas na wchłonięcie białka, a następnie może go użyć natychmiast, aby rozpocząć budowanie nowych mięśni.

Zwróć uwagę na tłuszcz i mierz go regularnie. Staraj się nie zniechęcać, jeśli nie ma znaczącej utraty masy mięśniowej podczas budowania mięśni, ponieważ Twoja waga może nie zmienić się bardzo przy użyciu rutyny i budowania mięśni. Twój tłuszcz w ciele jest lepszą miarą ogólnego stanu zdrowia w przeciwieństwie do wagi.

Podczas ćwiczeń pamiętaj o budowaniu mięśni. Jeśli jesteś zupełnie nowy w tej czynności, idź na pełne treningi ciała. To da ci największą korzyść. Ukierunkowane treningi są lepsze dla doświadczonych konstruktorów mięśni, ponieważ mogą mieć problematyczne obszary, które wymagają więcej uwagi lub wyczerpane obszary, które wymagają odpoczynku.

Jeśli dopiero zaczynasz się układać, nie powinieneś ćwiczyć więcej niż dwa razy w tygodniu. Zapewni to wystarczająco dużo czasu, aby twoje mięśnie mogły się leczyć i rozszerzać. Gdy będziesz bardziej doświadczony, dodaj co tydzień trzecią sesję. Nie powinieneś ćwiczyć dłużej niż trzy dni w tygodniu, chyba że zostaniesz zawodowym kulturystą.

Wykorzystuj gigantyczne zestawy przy okazji. Gigantyczny zestaw to wykonywanie jednocześnie co najmniej czterech ćwiczeń dla pojedynczej grupy mięśniowej bez odpoczynku. Wykonaj jeden lub dwa z tych gigantycznych zestawów, aby wstrząsnąć wzrostem mięśni. W przypadku mniejszych mięśni, które obejmują barki, bicepsy i podróże, wystarczy jeden olbrzymi zestaw, aby osiągnąć pełny trening.

Similar Posts