Obozy windsurfingowe – gdzie, kiedy i dla kogo?

Artykul dodany: Luty 16, 2016

windsurfing-dla-kogo-520596_1280Windsurfing to dyscyplina, która w Polsce stale zyskuje na popularności. Bogata baza ośrodków szkoleniowych i świetnie wykwalifikowana kadra umożliwiają uprawianie windsurfingu w Polsce na naprawdę dobrym poziomie.  Jeszcze kilkanaście lat temu, by popływać na desce trzeba było skorzystać z oferty jednej z zagranicznych baz. Teraz ich oferta kusi jedynie poza sezonem, który w Polsce trwa od maja do końca września. Pierwsze kursy organizowane są już podczas długiego weekendu majowego, który zwykle rozpoczyna intensywny sezon pływania i szkolenia na desce w Polsce.Bazy windsurfingowe w Polsce zlokalizowane są głównie na polskim wybrzeżu, gdzie prym wiedzie Półwysep Helski. Panujące tu warunki uchodzą za idealne do uprawiania zarówno windsurfingu, jak i kitesurfingu, polegającego na pływaniu na desce z latawcem. Dobre warunki dla windsurfingowców panują także na Mazurach, również i tu zlokalizowane są bazy oferujące obozy windsurfingowe.
Obóz trwa zwykle siedem dni, podczas których można zgłębić tajniki utrzymania i poruszania się na desce. Zanim jednak kursant podejmie pierwsze próby na desce czeka go jeszcze przeszkolenie teoretyczne, które także jest równie istotne.
Obozy windsurfingowe przeznaczone są dla kursantów na różnym poziomie zaawansowania. Ci, którzy do tej pory nie mieli jeszcze do czynienia z tą dyscypliną będą mieli szansę poznać ją od podstaw. Dla bardziej zaawansowanych przewidziane są kursy doskonalące już zdobyte umiejętności i nauka na nieco wyższym poziomie. Program zawsze dopasowany jest do umiejętności uczestników, a także do wieku. Na czas trwania kursu uczestnicy otrzymują pełne wyposażenie oraz sprzęt, niezbędny do uprawiania windsurfingu. Kursanci mogą liczyć także na wiele ciekawych atrakcji, organizowanych poza godzinami szkoleń. Wiele ośrodków organizuje kursantom czas wolny, proponując wycieczki piesze i rowerowe, ogniska, gry i zabawy sportowe, a także inne formy aktywnego wypoczynku.

Obóz windsurfingowy to bardzo ciekawa oferta dla osób poszukujących nowych, mocnych wrażeń. Dla tych, którzy dość mają leniwego wylegiwania się na plaży podczas wakacji, a marzą o tym, by spróbować czegoś nowego. Lokalizacja szkół windsurfingu w popularnych, nadmorskich miejscowościach sprawia, że można połączyć wakacyjny wyjazd z nauką praktycznych umiejętności, a oferta kursów rodzinnych sprawi, że wakacyjny wyjazd z rodziną będzie źródłem satysfakcji i pięknych wspomnień.

Więcej informacji: http://www.windsurfing.com.pl/windsurfing-kursy/

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie