Fitness

Ćwiczenia dla dzieci

Ćwiczenia dla dzieci

Wielka szkoda, że dzisiejsze dzieci generalnie mało się ruszają, praktycznie wcale nie uprawiają sportu, większość swojego czasu spędzają w szkole bądź domu. To bardzo niewskazane, ponieważ im mniej aktywności fizycznej, tym później większe kłopoty zdrowotne. Dochodzi do tego również nadwaga, kłopoty z sennością, a nawet gorsze zachowanie. Bo w końcu jeżeli dziecko się nie wyszaleje na świeżym powietrzu, chociaż nie tylko na nim, później ma prawo być niefrasobliwe. Poza tym, w dalszym ciągu wychowanie fizyczne w polskich szkołach jest przedmiotem traktowanym nieco po macoszemu. Fakty są takie, że ostatnio zauważalna jest plaga zwolnień z właśnie wf-u. Jakoś nie wydaje się, aby nagle znaczna część najmłodszej części naszego społeczeństwa straciła na tyle zdrowie, aby nie mogła poćwiczyć te trzy godziny lekcyjne w ciągu tygodnia. Zadaniem rodzica jest pokazanie swojemu dziecku ćwiczeń, które są całkiem łatwe i przyjemne, a jednak dają fenomenalne efekty. Niech nasze dziecko ćwiczy!

Ćwiczenia dla dzieci

Ćwiczenia dla dzieciNie chodzi o to, aby od małego katować nasze dziecko siłownią, fitnessem, biegami, długim pływaniem bądź jazdą na rowerze. Spokojnie, niech przez najbliższe lata te ćwiczenia będą proste, na siłownię przyjdzie czas gdy będzie miało przynajmniej 16 lat. Niech dziecko się nie męczy, bo jeżeli przeholuje z ćwiczeniami, to potem będzie miało do nich awersje. Z ćwiczeniami jest jak z jedzeniem – często, ale w niewielkich ilościach. Nie pozwólmy swojemu dziecku na nadmierne obciążenie organizmu, bo to się może bardzo niefajnie skończyć. Kolejny problem z dzisiejszymi dzieciakami jest niewątpliwie taki, że w bardzo wielu przypadkach mają poważne problemy w relacjach z rówieśnikami. Jest tyle rozrywek w domu, iż najzwyczajniej w świecie na spotkania z kolegami i koleżankami nie starcza czasu, a może raczej chęci. Potem to się będzie tylko nawarstwiało, toteż czymś wskazanym jest to, aby zachęcać swoje dziecko do gier zespołowych. Dziecko będzie bardziej się ruszało, ale również będzie miało kontakt z rówieśnikami, bez którego jego prawidłowe funkcjonowanie nie będzie realne.

Specjaliści ostrzegają, że rozwijanie pojedynczych grup mięśniowych nie jest wskazane, trzeba po prostu postawić na ćwiczenia ogólnorozwojowe. Świetne są zatem próby sprawnościowe i biegi. Takie proste ćwiczenia jak kręcenie głową, wstrząsanie rąk czy oddychanie przeponowe leżąc także są fenomenalne. Nie można nie wspomnieć o tym, iż jakby nie patrzeć w bardzo wielu przypadkach zwykłe hantelki także są bardzo wskazane. Niech nasza pociecha ma trochę więcej siły, chociaż zapewne nie trzeba wspominać nikomu o tym, że na większe obciążenia nadejdzie jeszcze odpowiednia pora. Póki co, nie męczmy swojego dziecka, nie dopuszczajmy do tego, aby przemęczało się na własną prośbę.

Similar Posts