Zdrowie

Co to są sterydy

Co to są sterydy

Co to są sterydySterydami anabolicznymi, nazywamy zarówno substancje pochodzenia naturalnego jak też syntetycznego. Są to środki i substancje, które cechują się silnym działaniem anabolicznym, z tej przyczyny też są one nazywana anabolikami lub sterydami anabolicznymi. Osobom niezaznajomionym z chemią organiczną należy wyjaśnić, że w pojęcie działania anabolicznego odnosi się do zjawiska, jakie zachodzi w naszych organizmach i polega na dzieleniu się komórek, przez co tworzone są określone tkanki, na przykład mięśniowa. Wszystkie sterydy są pochodną testosteronu, męskiego hormonu, który jednak w mniejszych ilościach, ale występuje również u kobiet. Są to środki wykorzystywane w medycynie od wielu lat, ich właściwości sprawiają, że są jednymi z najlepszych leków przeciwzapalnych oraz zapobiegającym niektórym reakcjom alergicznym.

Co to są sterydy

legalne prohormony

Niestety mimo ich skuteczności w leczeniu wspomnianych problemów zdrowotnych, konieczna jest powściągliwość w ich stosowaniu oraz zachowanie pełnego nadzoru lekarza nad procesem leczenia. Powodem tego są bardzo poważne i niemal nieodzowne skutki uboczne. Ich przyjmowanie zaburza zarówno równowagę w organizmie pacjenta, jak też może prowadzić do niekontrolowanego wzrostu organów wewnętrznych takich jak serce, nerki czy wątroba. Przyjmowanie leków ze sterydami, jest również powiązane z zaburzeniem sprawności seksualnej. Coraz częściej stwierdza się, że przyczyną bezpłodności u mężczyzn jest zażywanie tych substancji w celu wypracowania masy mięśniowej czy możliwości zbudowania sylwetki znanej z filmów i zawodów kulturystycznych. Ilość i waga skutków ubocznych, jakie powodują anaboliki, powoduje, że ich stosowanie uznaje się za zło konieczne. Przyjmowanie tego typu środków w celu uzyskania pożądanej masy mięśniowej czy sylwetki można porównać do skoku z samolotu bez spadochronu w celu zapewnienia sobie silnych wrażeń. Niestety po osiągnięciu celu, nie będziemy mieli możliwości wspominani ich.

Somatodrol

odżywki na rzeźbę

W przypadku stosowania sterydów również osiągniemy oczekiwane rezultaty, ale utracone zdrowie oraz pojawiające się stopniowo problemy z wydolnością organizmu, sprawią, że nie będziemy mieli zbyt wielu możliwości cieszenia się masą mięśni i zrobienia z ich użytku w całym naszym życiu. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów diety, takich jak Somatodrol czy Probolan 50, które zamiast dostarczać naszemu organizmowi tylko pozornie pomagających substancji niezbędnych w budowie masy mięśniowej, dostarczają środki, które pobudzają nasz organizm do samodzielnej produkcji testosteronu oraz wspomagają procesy anaboliczne poprzez hormony, które będzie wytwarzał nasz organizm. To powoduje, że zachowana zostaje równowaga oraz mamy zapewnioną naturalną kontrolę organizmu nad ilością wytwarzanych związków, oraz ich spożytkowaniu. Efekty, które zapewniają, zarówno Somatodrol jak też Probolan 50 są porównywalne z nielegalnymi i rujnującymi nasz organizm sterydami, jednak właśnie dzięki pozostawieniu kontroli nad całą równowagą mechanizmom, które mają za cel nadzór nad naszym ciałem, nie powodują skutków ubocznych.

Similar Posts