Fitness

Co daje bieganie

Co daje bieganie

Bieganie staje się wśród Polaków coraz bardziej popularnym sportem. To szczególnie zauważalne w największych miastach, chociaż nawet w małych miastach czy wsiach także można spotkać osoby, które biegają. No i bardzo dobrze – taka moda jest czymś wspaniałym, ponieważ powoduje, że nasze społeczeństwo jest zdrowsze, lepiej się czuje, a do tego nawet wygląda atrakcyjniej. Wiadoma sprawa: wszystko ma swoje zalety, ale również wady, jednakże naprawdę ciężko wymienić większą ilość tych ostatnich. Jeżeli będziemy potrafili rozsądnie podejść do biegania, czyli w taki sposób ułożymy plan treningowy, aby już pierwszego dnia nie zniechęcić się do tej formy aktywności fizycznej, zapewne nie będziemy żałowali tego, iż tak jakby daliśmy się ponieść modzie, która z miesiąca na miesiąc zbiera w Polsce coraz większe żniwo. W tym tekście to może akurat o zaletach biegania, kiedyś indziej odpowiemy na pytania początkujących, którzy nie za bardzo zdają sobie sprawę z tego co zrobić, aby poprawnie biegać.

Co daje bieganie

Co daje bieganieBieganie sprawia, że najzwyczajniej w świecie jesteśmy szczęśliwszymi osobami – to nie żart. Endorfiny, czyli właśnie hormony szczęścia, sprawiają iż nawet można przezwyciężyć depresję. Im większy wysiłek fizyczny, tym oczywiście poziom endorfin w organizmie jest bardziej znaczący. Człowiek lepiej się czuje również z tego powodu, że wreszcie może pokazać sobie i innym, iż potrafi przebiegnąć kilka kilometrów. Jednym słowem: jeżeli ktoś narzeka ciągle na swoje samopoczucie, chciałby wreszcie cieszyć się życiem, w żadnym wypadku nie powinien zapominać o tym, że to właśnie bieganie jest jednym z najwspanialszych sposobów na poprawę własnego nastroju.

Docenić trzeba również to, iż regularne bieganie, no tak mniej więcej raz na dwa dni, bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm. Spada ryzyko chorób serca, wątroby czy cukrzycy. Jesteśmy o wiele mniej narażeni na katar, grypę, przeziębienia. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że biegać zacząć powinni szczególnie tacy ludzie, którzy bardzo chcieliby zrzucić zbędne kilogramy? Widział ktoś otyłego biegacza? Tzn. tacy są, ale tylko kiedy zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Chociaż i dla osób, które nie narzekają na zbędne kilogramy zapewne przydałaby się poprawa wyglądu, a bądź co bądź regularne bieganie korzystnie wpływa na mięśnie, sylwetkę, brzuch.

Bieganie daje również człowiekowi spokój – w trakcie biegania nareszcie możemy się odstresować, przez te kilkadziesiąt minut zmagamy się tylko i wyłącznie ze swoim zmęczeniem i niedostatecznie silną wolą. To bardzo przyjemne uczucie, gdy wreszcie można zapomnieć o wszystkich życiowych problemach, nie stresować się, biec przed siebie. Wspomnijmy również o tym, że w sumie biegacze to taka grupa społeczna, jeżeli można to tak uznać, która lubi się socjalizować ze sobą. Czyli jeżeli ktoś jest nowy w mieście, szuka znajomych, niech po prostu zacznie biegać. Co jak co, ale wystarczy dać szansę innym biegaczom na poznanie nas, a zapewne wreszcie nie będziemy tacy samotni.

Similar Posts