Fitness

Ćwiczenia kardio w domu

Ćwiczenia kardio w domu

Ćwiczenia kardio we własnym domu to bardzo dobry pomysł – przecież nie zawsze jest czas, ochota i możliwości ku temu, aby wyjść z domu i poćwiczyć. Szczególnie, że jakby nie patrzeć klimat panujący w naszym kraju nie sprzyja generalnie treningom na świeżym powietrzu, chociaż z drugiej strony, nie ma złej pogody do tego, aby najzwyczajniej w świecie wyjść z domu i zacząć ćwiczyć. Jednakże akurat w tym tekście skupmy się na ćwiczeniach w domu. Oczywiście wybór ćwiczeń jest bardzo duży, a co najważniejsze, nie trzeba koniecznie kupować sprzętów. Wymienimy teraz najciekawsze ćwiczenia, które może wykonać niemalże każda osoba. Przede wszystkim chodzi o to, aby nie dać się swojemu lenistwu, w żadnym razie nie można szukać jakichś wymówek, bo one do niczego nie prowadzą.

Ćwiczenia kardio w domu

  • Chodzenie po schodach: idealne w przypadku mieszkania w wieżowcu. Co prawda nie zawsze jest taka możliwość, w ostatnich dekadach bardzo mało buduje się wysokich bloków, ale jeżeli mielibyśmy taką możliwość, biegajmy w górę i na dół, przynajmniej kilka razy, a z całą pewnością będziemy świetnie się czuli.
  • Skakanka: nie jest to drogi przyrząd, a ileż daje radości i energii! Chociaż wcale nie jest powiedziane, że koniecznie trzeba kupować skakankę, przecież można wziąć z domu jakąś linkę, która bezproblemowo może ją zastąpić.
  • Bieganie / intensywny chód w miejscu: bo kto powiedział, że bieganie i chód po domu są czymś niemożliwym? Jeżeli mieszkamy w bloku, uważajmy na sąsiadów z dołu, bo mogą nie być zadowoleni z faktu, iż uprawiamy taką aktywność fizyczną.
  • Taniec: w ostatnim czasie niemalże cała Polska zwariowała na punkcie tańca. Głównie z powodu programów rozrywkowych dotyczących właśnie tej sztuki – a w końcu taniec to sztuka, wspaniała sztuka.
  • Przysiady: rozwijamy mięśnie nóg, poprawiamy koordynację ruchową, skoczność. Na początku jest nudno, ale jeżeli podejdziemy do przysiadów w odpowiedni sposób, będzie całkiem ciekawie.
  • Rowerek, ale bez rowerka: czyli po prostu chodzi o rowerek w pozycji leżące. To ćwiczenie świetnie wpływa na mięśnie brzucha, walnie przyczynia się do spalania przez nas kalorii.

Ćwiczenia kardio w domuCzyli jak doskonale widać, nie powinniśmy mieć większego problemu z tym, aby trening kardio uprawiać w domu, bez konieczności kupowania sprzętów.

Chociaż z drugiej strony, nie jest wcale powiedziane, iż zakup sprzętu do kardio to niewskazany pomysł.

Jednakże akurat o nieco droższych i bardziej skomplikowanych ćwiczeniach to w jakimś innym tekście.

Similar Posts