Uroda Zdrowie

Cellulit – najgorszy wróg każdej kobiety!

Cellulit zwany lipodystrofią typu kobiecego to nic innego jak zmiany powstające w skórze właściwej oraz tkance podskórnej.

Struktura skóry w tych miejscach jest grudkowata, włóknista oraz pomarszczona. Wygląd skóry oraz rozmiar zmian zleży od stopnia zaawansowania. Im większe zmiany zauważymy na skórze tym gorzej. Wyraźnie widoczny na skórze kwalifikuje się jako choroba, której towarzyszy nadwaga. Dzieje się tak ponieważ cellulit jest bezpośrednio związany z tłuszczem, który rosnąc w organizmie, zwiększa ilość „skórki pomarańczowej”. To nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej łączy się z naturalnym magazynowaniem energii. Organizm odkłada sobie zapasy tłuszczu „na później” (np. na okres ciąży) co jeszcze bardziej utrudnia walkę z ta przypadłością.

Czym jest i jak powstaje?

Przyczyn powstawiania cellulitu jest wiele. Łączą się one z brakiem ruchu oraz złą dietą. Kobiety borykające się z problemami hormonalnymi i nadmierną przewagą estrogenów w organizmie posiadają „skórkę pomarańczową”. Palenie papierosów również przyspiesza proces magazynowania tkanki tłuszczowej, która narastając w organizmie przysporzyć nam może nie małych problemów.

Jak określić stopień zaawansowania?

Pierwszy stopień cellulitu określić możemy prostą metodą. Jeżeli po ściśnięciu skóry na brzuchu lub na górnej części uda, pojawia się skóra grudkowata nazwać to możemy pierwszy stopień. Drugi stopień cellulitu badamy w ten sam sposób co sposób powyżej. Jeżeli jednak ściśnięte miejsce wygląda jak skórka pomarańczy a w dodatku boli, mamy do czynienia z zaawansowaną zmianą, którą jednak zwalczymy minimalnym nakładem siły.
Kolejne dwa etapy zaawansowania cellulitu stwarzają zagrożenie dla zdrowia jego posiadaczki. Gdy „skórka pomarańczowa” widoczna jest już gołym okiem, jest nadmiernie pofałdowana oraz boli przy delikatnym dotyku dłonią, cellulit zamienił się właśnie w chorobę z, którą naprawdę trudno będzie walczyć.

Jak walczyć? tabletki na cellulit?

Im wcześnie rozpoczniemy walkę z cellulitem tym lepiej! Przy małych zmianach skórnych skuteczne będzie oczyszczanie organizmu z zatrzymującej się wody, tworzenie masy mięśniowej, która tworzą się spalać będzie nadmierny tłuszcz. Bardzo dobrze sprawdzą się tu wszelkiego rodzaju biegi. Jogging czy chodź by dłuższy spacer z pieskiem, skakanka, parę brzuszków oraz ćwiczeń na dolne partie ciała, zdziałają uda! Dobrą metodą walki z cellulitem jest wykonywanie tzn. prysznicu przemiennego. Podczas porannej kąpieli naprzemiennie włączaj ciepłą i zimną wodę kierując strumień na najbardziej zniekształcone miejsca występowania cellulitu. Energicznie pocieraj zainfekowane miejsce skóry gąbką lub myjką z wypustkami.

Pamiętaj, że walka z cellulitem jest trudna ale nie niemożliwa! Ćwicz, pij dużo zielonej herbaty i usuń z diety wszelkie szkodliwe artykuły spożywcze, które przyczyniają się do magazynowania wody w organizmie. Nie popadaj w paranoję! Nikt nie jest idealny! Nie pozwól by kawałek nieidealnej skóry zniszczył Ci życie! Rób to co kochasz i nie przejmuj się opiniami koleżanek, które twierdzą, że cellulitu nie mają. Każda z nas go ma, ale tylko od Ciebie zależy jak z nim będziesz walczyła i jak wpłynie to na twoją opinię o samej sobie. Nie dopuść by nieidealny kawałek skóry zamienił się w chorobę, a wszystko będzie dobrze!

Similar Posts