Dieta

Catering dietetyczny – czy mnie na to stać?

Catering dietetyczny to nie sposób odchudzania – to wybór diety zgodnej z założeniami, jakie chcemy osiągnąć. Dieta to jeden z najważniejszych czynników naszego zdrowia.

Nie może w niej zabraknąć składników, które są naszemu organizmowi potrzebne dla zaspokajania podstawowych potrzeb, a także uzupełniania sezonowych niedoborów.

Catering dietetyczny – rodzaje

Wybór na rynku cateringów dietetycznych jest potężny. Mamy wiele firm, które specjalizują się w różnego typu dietach, a wśród rodzajów najpopularniejszych cateringów dietetycznych mamy:

  • Diety odchudzające – nastawione wyłącznie na dostarczanie określonej ilości kalorii w wysokojakościowych produktach
  • Diety zbilansowane – przeznaczone dla osób aktywnych, bogate w składniki mineralne
  • Diety bezglutenowe
  • Diety bez laktozy
  • Diety dla kobiet w ciąży – uzupełniające potrzeby kobiet w ciąży, z nastawieniem na kości, układ odpornościowy i pobudzające
  • Diety wegetariańskie
  • Diety lecznicze – przeznaczone dla osób cierpiących na choroby, z którymi wiążą się braki w składnikach odżywczych czy zmęczenie organizmu
  • Diety indywidualne – tworzone w powiązaniu z nietypowymi potrzebami danej osoby, np. dla sportowca, dla osoby chorej przewlekle czy dla osób starszych

Gdzie szukać dobrego cateringu dietetycznego?

Dobry catering dietetyczny powinien być przede wszystkim zbilansowaną dietą. Aby przekonać się, jakiego typu posiłki oferowane są przez daną firmę, wystarczy przeczytać tygodniowe menu i już będziemy wiedzieć czy wystarczająco dużo razy pojawiają się białka pochodzenia zwierzęcego, świeże warzywa czy owoce. Każdy rodzaj cateringu dietetycznego, powinien być różnorodny. Nie może koncentrować się na jednej grupie pokarmów, chyba, że jest układany indywidualnie. Warto wziąć pod uwagę fakt, że catering musi być zestawem posiłków na cały dzień, więc musi zawierać różne smaki, po prostu być ciekawy dla naszego podniebienia.

Sprawdź ofertę cateringu dietetycznego na Łódzkiepudełko.pl

Czy mnie na to stać?

Ceny za pełny catering dietetyczny zaczynają się od 50-60 zł za całodzienne menu. Może wydawać się dużo, ale jeśli podzielimy to na cztery posiłki, wcale nie jest wysoką ceną. Weźmy pod uwagę fakt, że za te pieniądze mamy nie tylko bardzo różnorodne składniki, ale ich przygotowanie posiłku, co zajmuje czas i też oczywiście nas sporo kosztuje. w cenie takiego cateringu mamy też dowóz posiłku do nas do domu, więc kolejne koszty. Tak skalkulowany koszt cateringu w praktyce oznacza sporą oszczędność. Dlatego warto sobie policzyć ile kosztowałoby nas gotowanie codziennie pełnowartościowych posiłków ze świeżych składników.

Cena jednego posiłku przygotowanego w domu, musiałaby wynieść około 15 zł, by nie opłacało się zamawiać cateringu, a przecież to czasem naprawdę trudne, by zorganizować zbilansowany, świeży posiłek za takie pieniądze. Warto spróbować przygody z cateringiem dietetycznym przez miesiąc i zobaczyć jaki ma to wpływ na nasze samopoczucie i kieszeń.

Similar Posts