Pozostałe Uroda

8 błędów podczas farbowania włosów – jak ich uniknąć?

Kiedy chcesz zafarbować włosy nie zawsze musisz iść do fryzjera. Tym bardziej, że sklepy internetowe oferują bogaty wybór farb do włosów. Koloryzacja w domu to oszczędne rozwiązanie jednak możesz popełnić wiele błędów.  Przedstawiamy 8 najczęstszych i podpowiadamy jak ich uniknąć.

1.Drastyczna zmiana koloru

Jeśli chcesz w sposób drastyczny zmienić kolor włosów, zdecyduj się na koloryzację w salonie fryzjerskim. Zmiana koloru z ciemnego brązu do blondu może mieć opłakane skutki. Spalone, suche i rozdwojone włosy…a przecież żadna z nas tego nie chce. Dlatego jeśli decydujesz się na radykalną zmianę, domowa koloryzacja nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej o poradę zapytaj profesjonalistę. Pamiętaj, że kolor włosów musi być dopasowany do kolorytu cery i oczu. Platynowa blondynka może nie wyglądać korzystnie w czerni, ponieważ będzie zbyt blada, a oprawa jej oczu “zniknie”. 

2. Nieczytanie ulotek farby do włosów

To błąd, którego konsekwencje można długo ponosić. W ulotce zawarte są najważniejsze informacje dotyczące ilości dodawanego oksydantu, czasu trzymania mieszanki na głowie i tak dalej. Ignorowanie ulotki może sprawić, że przygotujesz złe proporcje farby do włosów lub przetrzymasz ją z zbyt długo na głowie. Efektem pierwszego może być inny odcień włosów, a drugiego spalone włosy lub zbyt nikły efekt na kosmykach. Nie przesadzajmy, ulotka farby do włosów nie jest długa, więc możesz do niej spokojnie usiąść i ją przeczytać. 

3. Zły sposób farbowania włosów

Wprawdzie każda kobieta potrafi odmierzyć 20 minut, by posiedzieć z mieszanką farby do włosów na głowie. Jednak czasem zdarzają się błędy. Bo kiedy zacząć odmierzać czas? Na pewno wtedy kiedy już nałożysz całą farbę na włosy (nie powinno to trwać dłużej jak 15 minut). Błędem jest też rozpoczynanie rozprowadzania farby do włosów od strony czoła. Kosmyki najlepiej zacząć farbować z tyłu głowy, gdyż tam kolor jest najciemniejszy i potrzebuje więcej czasu, aby wniknął w niego pigment. 

4. Rezygnacja z testu uczuleniowego

 Test uczuleniowy po prostu musisz wykonać. Koniec kropka. Wszystko oczywiście jest dla Twojego bezpieczeństwa. Moglibyśmy tu wrócić do punktu drugiego, ponieważ o teście uczuleniowym zawsze wspomina producent w ulotce. Dwa dni przed planowanym farbowaniem przygotuj kroplę mieszanki i rozprowadź ją po wewnętrznej stronie łokcia. Po 20 minutach zmyj ją i obserwuj czy nie pojawiają się jakieś niepożądane reakcje takie jak pieczenie, zaczerwienienie i wysypka. Jeśli zauważysz u siebie którykolwiek z tych objawów, zrezygnuj z farbowania. 

5. Zbyt mało mieszanki farby do włosów

Podczas farbowania może się zdarzyć, że zabraknie Ci farby do włosów. Tak, to możliwe, zwłaszcza kiedy kupisz jedno opakowanie. Jeśli masz długie, kręcone lub grube włosy, dla własnego spokoju kup dwa opakowania. Oczywiście inaczej jest kiedy farbujesz same odrosty – wtedy jedno opakowanie powinno wystarczyć. Pamiętaj, że profesjonalne farby do włosów są o wiele bardziej wydajne niż te drogeryjne, dlatego tutaj może wystarczyć mniejsza ilość mieszanki.

6. Przetrzymywanie mieszanki farby

To duży błąd. Jeśli rozrobiłaś zbyt dużo farby, nie przechowuj mieszanki do następnego razu. Może się bowiem okazać, że straciła ona swoje właściwości. Mogą w niej zajść różnego rodzaju reakcje chemiczne, dlatego dla swojego bezpieczeństwa, to co zostało po prostu wyrzuć.  

7. Brak ochrony przed zabrudzeniami

Podczas farbowania łatwo posmarować sobie uszy czy fragment twarzy farbą. Najlepiej jeśli przed rozpoczęciem farbowania posmarujesz okolice skroni, czoła i uszu tłustym kremem lub wazeliną. Dzięki temu farba nie zabrudzi skóry. Postaraj się też zabezpieczyć ubranie, na pewno przyda się peleryna fryzjerska. 

8. Niewłaściwe zmywanie farby

Niby wiele kobiet wie jak zmywać farbę, a jednak… popełniają błędy. Jednym z nich jest zmywanie farby szamponem. Kiedy przystępujesz do zmycia mieszanki farby do włosów, najpierw zwilż czuprynę ciepłą wodą, a następnie masuj przez 3 minuty do uzyskania piany. Potem całość spłucz i nałóż odżywkę. Możesz ją spłukać po 5 minutach. Postępując w ten sposób nie tylko pomożesz utrwalić się kolorowi, ale także ułatwisz sobie zmywanie farby. 

 Wybierz najlepszą farbę do włosów na stronie hurtowni : https://ktpi.pl/category/koloryzacja-wlosow-farby-do-wlosow

Similar Posts