Pozostałe

Usuwanie tłustych plam po oleju z kostki brukowej

Jak usunąć plamy oleju z kostki betonowej, aby usunąć plamę a nie uszkodzić kostki?

Istnieje wiele domowych sposobów, które krążą po internecie na usunięcie oleju rozlanego na kostce, które poniżej omówimy.

Sposób 1. Jeśli plama smaru lub oleju jest nowa i nadal znajduje się na powierzchni olej, nałóż możliwie jak najwięcej na olej chłonny papierem lub szmatkę w celu jego zebrania. Jeżeli posiadasz suchy piasek zasyp plama piaskiem. Mokry olej wniknie w piasek i będziesz mógł po chwili zebrać nasiąknięty piasek wraz z olejem.

Sposób 2: Za pomocą wody wyszoruj szczotką (pamiętaj, aby nie używać stalowej szczotki drucianej) i mydła do naczyń, nanieś na plamę tłuszczu lub oleju na zabrudzonym obszarze. Można użyć płynu do naczyń. Po przedszorowaniu spłukać wodą.

Sposób 3 : Zastosuj ciepłą wodę i nanieś domestos na plamę. Po odczekaniu 10 minut myjką ciśnieniową spłukaj plamę wodą.

Sposób 4. Zastosuj rozpuszczalnik i nanieś na plamę przykrywając chłonnym ręcznikiem aby wsiąknął olej . Po tym zabiegu spłukaj kostkę wodą.

Zazwyczaj te cztery sposoby pozwolą na likwidację plamy oleju lub smaru z kostki brukowej w jakimś stopniu. Niemniej jednak, przedstawione sposoby całkowicie nie usuną plamy, ponieważ olej wylany na kostkę wchłania się nawet do 3 cm wgłąb kostki. I nawet jeżeli usuniemy olej to jet to zabieg powierzchowny i z czasem takie plamy potrafią się pojawić z powrotem w tym samym miejscu.

Alternatywna i skuteczna w 100% metoda

Pierwsza skuteczna metoda to wynająć usługę profesjonalnej firmy, która profesjonalnie usunie plamy z kostki brukowej. Jednak to rozwiązanie nie należy do najtańszego, a czekanie na fachowca do tak małej usługi może odwlekać się w czasie na długie tygodnie. Z drugiej strony profesjonalne firmy również korzystają z drugiej metody którą opiszemy poniżej.

W przypadku świeżych jak i starych i trwałych plam olejowych może być konieczne zastosowanie odtłuszczacza specjalnie do powierzchni kostki betonowej. Ponieważ powyższe metody nie są do końca skuteczne, ale i też nie wychodzą najtaniej. Aby uzyskać najlepszy efekt usunięcia plam z oleju na kostce brukowej zastosuj sprawdzone rozwiązanie i znacznie prostsze w użyciu z którego korzystają również profesjonalne firmy czyszczące. Odtłuszczać w postaci białej pasty. Nanosi się ja na zaplamioną powierzchnię betonu i pozostawia na ok 8 godzin zabezpieczając ją przed opadami atmosferycznymi. Pasta ingeruje w strukturę betonu i absorbuje wchłonięty olej wyciągając go i eliminując specjalnym aktywatorem zawartym w jej składzie. Po tym czasie pasta zamienia się w proszek, który usuwamy zmiotką oraz zmywamy wodą. Pasta jest ekologiczna i nie wpływa negatywnie na roślinność oraz zwierzęta domowe.

W taki właśnie sposób usuwamy plamę najprostszym sposobem i mało skomplikowanym, a plama zostaje usunięta dogłębnie bez możliwości powrotu. Dla uzyskania lepszej skuteczności wyczyszczenia kostki można użyć preparatu również z innych zabrudzeń. Można użyć środek o mocnym działaniu wspomagającym również usuwanie tłustych plam.

Similar Posts