Zdrowie

Sposób na ból kręgosłupa

centercropWielu Polaków narzeka na bóle kręgosłupa. W ostatnich latach zaczęto wreszcie głośno mówić o tym społecznym problemie i szukać skutecznych rozwiązań dla cierpiących osób, by umożliwić im normalne funkcjonowanie w codziennym życiu. Jednym ze środków, które łagodzą ból i podnoszą sprawność ruchową jest także orteza lędźwiowo-krzyżowa.

Bóle kręgosłupa są jednym z najnieznośniejszych problemów ze zdrowiem, z jakimi zmagają się ludzie w codziennym życiu. Przez długi czas nie poświęcano temu schorzeniu większej uwagi i nie traktowano go jak „prawdziwej” choroby. Bo też prawdą jest, że ból kręgosłupa to zupełnie inny problem w porównaniu choćby do białaczki, czy arytmii, ale jego deprecjonowanie może przynieść bardzo negatywne, a nawet tragiczne skutki.

Niestety, w polskiej służbie zdrowia wielu lekarzy bagatelizuje zgłaszane przez pacjentów skargi, zrzucając winę na nieprawidłowy tryb życia i zalecając dużo ruchu. Ale chyba o wiele groźniejszym symptomem braku społecznej świadomości w tej kwestii jest fakt, iż nawet sami cierpiący bagatelizują ból, dopóki pozwala on w miarę normalnie funkcjonować, ponieważ zapracowanie i szybkie tempo życia nie pozostawiają czasu, by zająć się swoim zdrowiem.

W kwestii lekarskich diagnoz, faktycznie: w wielu przypadkach aktywność fizyczna okazuje się być skutecznym rozwiązaniem i ból mija. Jednak okazuje się, że w ogromnej liczbie przypadków problemy z kręgosłupem albo są wynikiem choroby neurologicznej (która potrafi nawet w ostateczności przykuć do łóżka i wymaga skomplikowanego leczenia), albo wadliwej postawy.

W drugim przypadku konieczne jest, by nauczyć pacjenta higieny ruchu, wykształcić potrzebę aktywności fizycznej, a oprócz tego skierować na rehabilitację, na której nauczy się on utrzymywania prawidłowej postawy. Kiedy już udaje się choremu ją osiągnąć, doskonałym uzupełnieniem jest orteza lędźwiowo-krzyżowa, która noszona na co dzień aktywnie wspomaga kręgosłup w utrzymywaniu ciężaru ciała, odciążając mięśnie odcinka krzyżowego. Mocny uchwyt ortezy utrzymuje kręgosłup w stabilnej pozycji, przynosząc ulgę w bólu i zapobiegając ewentualnym dodatkowym urazom, dlatego można ją nosić także w czasie intensywnego wysiłku fizycznego lub w sytuacjach dla kręgosłupa bardzo obciążających.

Jednym z punktów sprzedaży ortez lędźwiowo-krzyżowych są tvokazje.pl, świetna alternatywa cenowa dla innych sprzedawców. W ramach telezakupów lub za pośrednictwem strony internetowej serwisu można zdobyć produkty medyczne wysokiej jakości, dzięki którym utrzymanie prawidłowej postawy, zmniejszenie bólu i ochrona kluczowych partii kręgosłupa przestaną być problemem.

Similar Posts