Uroda Zdrowie

Uzupełnienia protetyczne

Piękny wygląd zębów zawdzięczamy przede wszystkim codziennej higienie jamy ustnej. Często zdarza się jednak tak, że na skutek wypadku lub utraty zębów naturalnych niezbędne będzie leczenie implantologiczne bądź wykonanie odpowiedniej protezy dla uzupełnienia braków w uzębieniu.

Dlaczego należy uzupełniać braki w uzębieniu?

Brak zęba to problem nie tylko estetyczny, lecz także i funkcjonalny. Brak nawet jednego zęba w łuku zębowym może spowodować rozchwianie się pozostałych zębów, a także ich przesuwanie się w łuku zębowym. Brak zębów ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego procesu żucia, a także wpływa na prawidłową artykulację. W przypadku występowania braków w uzębieniu mogą wystąpić problemy z prawidłową wymową lub z procesem żucia i gryzienia pokarmów.

Kiedy warto wybrać protezę?

Uzupełnienia protetyczne wykonywane są przez protetyka, ściśle wspópracującego ze stomatologiem. Dla odtworzenia prawidłowego zgryzu pracownia protetyczna bielany może zastosować zarówno różne rodzaje protez ruchomych, jak i protezy stałe oparte na implantach. Wybór odpowiedniego rozwiązania dobierany jest według potrzeb pacjenta, a także po przedstawieniu wariantów cenowych poszczególnych metod leczenia.

Szybkie uzupełnienie braków w uzębieniu

Uzupełnienie braków w uzębieniu powinno być jak najszybciej po utracie zęba. Bywa, że na skutek wypadku lub urazu ząb tracimy w młodym wieku. Warto wtedy jak najszybciej uzupełnić brak w uzębieniu, aby pozostałe zęby nie przesuwały się w łuku zębowym. Protezy często są stosowane u osób, które straciły całe uzębienie – na przykład na skutek podeszłego wieku. Przed założeniem protezy należy wyleczyć wszystkie ubytki, a także odpowiednio przygotować miejsce pod protezę.

Protezy, choć zwykle kojarzone są ze sztucznymi szczękami, dzięki zaawansowaniu technologicznemu w stomatologii mogą współcześnie przybierać różne formy, jak na przykład w przypadku protez stałych, opartych na implantach. Im wygląd jest nie tylko estetyczny, lecz także bardzo naturalny, dzięki czemu nie musimy kryć zębów w uśmiechu.

Similar Posts