Uroda Zdrowie

Dlaczego warto stosować aloes na skórę?

Aloes był od wieków używany przez różne cywilizacje do celów pielęgnacyjnych, zdrowotnych i leczniczych. Soczyste liście tej rośliny zawierają przezroczysty żel, w którym znajduje się ponad 75 (a być może nawet 200) różnych związków aktywnych, w tym witamin, minerałów, cukrów, enzymów i aminokwasów. Wykazano, że wszystkie te składniki zapewniają szeroki wachlarz korzyści w pielęgnacji skóry i nie tylko. Poniżej jedynie kilka zalet stosowania aloesu na skórę.

Łagodzi oparzenia słoneczne.

Ze względu na swoje naturalne właściwości nawilżające, a następnie lecznicze, że aloes na skórę może pomóc w leczeniu oparzeń pierwszego i drugiego stopnia. Niektóre badania wykazały, że aloina, związek występujący w roślinie aloesu, ma właściwości przeciwzapalne, które wspomagają proces gojenia się skóry. Aloes jest również pełen przeciwutleniaczy, a jedno białko przeciwutleniające, ma działanie ochronne na skórę narażoną na działanie promieni UV i uszkodzoną przez nie. Roślina jest również bardzo mocno nawilżająca, co może pomóc w walce z łuszczeniem się skóry, które zwykle pojawia się po oparzeniach słonecznych.

Pomaga w usuwaniu przebarwień

Ciemne plamy na skórze, zwane również przebarwieniami, mogą pozostawić ślad z różnych powodów. Niezależnie od tego, czy jest to efekt ekspozycji na słońce, trądzik czy zwykły proces starzenia, wszystkie ciemne plamy mają zwykle jedną wspólną cechę: są trudne do usunięcia. Jednak jeden za związków, znajdujący się w roślinie aloesu, może pomóc. Aloes na skórę stosowany miejscowo może bezpośrednio hamować wytwarzanie większej ilości melaniny przez skórę, pigmentu, który w przypadku nadprodukcji powoduje powstawanie ciemnych plam.

Nawilża skórę

Właściwości nawilżające aloesu są dwojakie. Liść aloesu jest bogaty w wodę, szczególnie w najbardziej wewnętrznej warstwie, dzięki czemu pomaga nawilżyć skórę i zatrzymać wilgoć. Mukopolisacharydy występujące w aloesie pomagają zatrzymać wilgoć w skórze. Wykazano, że aloes na skórę stosowany miejscowo zwiększa zawartość wody w najbardziej zewnętrznej warstwie skóry, dzięki czemu jest idealnym wyborem dla osób z suchą cerą.

Zapewnia skórze korzyści w zakresie zdrowego starzenia się.

Nawilżona skóra to zdrowa skóra, a jak wiadomo, wystarczająca ilość wilgoci pomaga również powstrzymać widoczne oznaki starzenia, takie jak zmarszczki. Oprócz zdolności do uzupełniania i zatrzymywania wilgoci w skórze, aloes stymuluje również produkcję kwasu hialuronowego oraz włókien kolagenu i elastyny w skórze – wszystko to jest niezbędne, aby skóra była nawilżona, jędrna i elastyczna. Aloes na skórę stosowany miejscowo pomaga przywrócić elastyczność skóry i zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.

Similar Posts