Zdrowie

Szampon do włosów przetłuszczających się

Płaskie, pozbawione objętości, posklejane i błyszczące się od nadmiaru łoju – to problemy typowe dla przetłuszczających się włosów. Charakteryzują się one nie tylko trudnościami w układaniu, ale przede wszystkim nieestetycznym wyglądem, który wymaga od nas częstego mycia głowy szamponem do włosów. Czy jest to jednak odpowiedni sposób na walkę z tym problemem? Podpowiadamy jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja włosów, które posiadają skłonności do przetłuszczania!

Rodzaje i przyczyny tłustych włosów

Tłuste u nasady i suche na końcach lub przetłuszczone na całej długości – bez względu na to, z jakim rodzajem tłustych włosów mamy do czynienia, jest to problem, który wiąże się z nadmierną produkcją sebum przez gruczoły łojowe na skórze głowy. Największe tendencje mają do tego osoby, które posiadają cienkie włosy – nadmierna ilość łoju z łatwością rozprowadza się po powierzchni z niewielką ilością włosów na głowie. Przetłuszczające się pasma są też bardzo często wynikiem zaburzeń hormonalnych w naszym organizmie, a także efektem niewłaściwej pielęgnacji – w tym stosowania zbyt ciężkich kosmetyków do oczyszczania czy stylizacji włosów.

Pielęgnacja włosów tłustych

Niestety, regularne oczyszczanie włosów nie zawsze gwarantuje sukces w walce z nadmierną produkcją łoju na skórze głowy. Bardzo często stosujemy w tym celu niewłaściwe produkty, a różnorodne zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzamy w nieodpowiedni sposób. W tym przypadku należy odstawić na bok wszelkie ciężkie szampony oraz odżywki do włosów i wymienić je na lekkie kosmetyki o naturalnym składzie.

Mycie włosów tłustych

Przy przetłuszczających się włosach trzeba też zadbać o to, by bardzo dokładnie przeprowadzać zabieg ich oczyszczania – pozwoli to w całości usunąć nadmiar tłuszczu oraz wszelkich zanieczyszczeń z ich powierzchni. Włosy, które posiadają skłonności do przetłuszczania, należy myć nie częściej i nie rzadziej niż co 2 dni. Zbyt częste mycie, ale także pozostawianie ich nieoczyszczonych przez dłuższy czas może spowodować tylko nasilenie się problemu przetłuszczania.

Szampon do włosów tłustych – szukaj go w aptece

Najczęściej zapominamy o tym, że przetłuszczające się włosy to przede wszystkim problem dermatologiczny, który powinien być leczony przy użyciu specjalistycznych preparatów, czyli tzw. dermokosmetyków. Działają one u źródła problemu, ograniczając nadmierną produkcję sebum i regulując pracę gruczołów łojowych na skórze głowy. Jeżeli przetłuszczaniu się włosów towarzyszy również łupież, świąd lub zaczerwienienie skóry, stosowanie wybranych kosmetyków do pielęgnacji włosów należy skonsultować z lekarzem – dermatologiem lub trychologiem. Nadmierna produkcja łoju może być bowiem jednym z objawów chorób skóry głowy, które wymagają specjalistycznego leczenia.

Szampon do włosów tłustych Vichy – polecany przez dermatologów

W walce z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy może nam pomóc szampon do włosów tłustych z linii Vichy Dercos. Jest to preparat, który nie tylko pozwala na dokładne usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni włosów, ale też wpływa na poprawę kondycji skóry głowy. Szampon do włosów przetłuszczających się reguluje pracę gruczołów łojowych i sprawia, że włosy są lekkie oraz łatwe do ułożenia. Marka wykorzystała siłę wyselekcjonowanych oraz zbilansowanych składników, które zwalczają problemy tłustych włosów, zachowując przy tym naturalną równowagę skóry głowy. Szampon został dodatkowo wzbogacony wodą termalną z Vichy, która jest bogata w cenne i odżywcze dla skóry pierwiastki oraz minerały. Opisywany produkt znajdziesz na stronie: http://www.vichy.pl/pielegnacja-wC582osow/produkty/pc129.aspx

Similar Posts