Sposoby na piękne i zdrowe zęby

Artykul dodany: Marzec 5, 2016

Każdy z nas marzy o pięknym, białym uśmiechu, którego nie powstydziłaby się żadna hollywoodzka gwiazda. Warto więc wiedzieć, jak zadbać o dobrą kondycję zębów oraz o ich piękny wygląd. Codzienna pielęgnacja – podstawą dbania o piękny uśmiech jest codzienna pielęgnacja zębów. Zęby powinny być szczotkowane codziennie przy użyciu szczotki o odpowiedniej twardości. Lepiej sprawdzą się miękkie szczoteczki niż twarde, które mogą uszkadzać powierzchnię zęba, jednak trzeba pamiętać, że dobra szczoteczka to tylko połowa sukcesu. Aby zęby były dobrze oczyszczone, należy zadbać także o prawidłową technikę szczotkowania zębów. Istnieje kilka metod szczotkowania, które wskazane są przy różnych problemach z zębami. Można je znaleźć w filmikach instruktażowych w internecie, a także poprosić swojego stomatologa o podpowiedź odnośnie wyboru metody, która będzie najlepsza dla naszych zębów. Warto również wybrać dobrą pastę do zębów, która będzie odpowiadać naszym potrzebom. Oprócz szczotkowania należy pamiętać także o regularnym czyszczeniu zębów nicią dentystyczną i płukaniu ich specjalnym płynem.

Dieta dla zdrowia zębów
Podstawą dobrej kondycji zębów jest także prawidłowa dieta. W naszym codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć wapnia, a także witamin i mikroelementów. Unikać za to powinniśmy pokarmów, które zawierają cukier. Zbyt duża ilość słodyczy nie sprzyja zdrowiu naszych zębów, gdyż może powodować rozwój próchnicy. Ograniczyć warto także spożycie kawy oraz potraw, które mogą barwić zęby. Częsty kontakt z takimi pokarmami może powodować zmianę koloru naszych zębów.

Regularna kontrola zębów
Wizyty u dentysty powinny odbywać się przynajmniej dwa razy w roku. Dzięki regularnej kontroli zębów można szybko zauważyć nowe ubytki i wyleczyć je, zanim zdążą się powiększyć. Jeżeli zęby są zdrowe i nie wymagają leczenia, to na wizytach kontrolnych warto wykonać skaling i piaskowanie, dzięki którym zostanie usunięty z zębów kamień nazębny i przebarwienia. Skaling jest waży nie tylko ze względów estetycznych, lecz także i z powodu przeciwdziałania chorobom przyzębia i paradontozie.

Zadbaj o prosty zgryz
Codzienna pielęgnacja i regularne kontrole nie wyleczą wszystkich niedoskonałości zębów. Jeżeli masz nieprawidłowy zgryz, wówczas warto pomyśleć o jego korekcie przy pomocy aparatu ortodontycznego. Idealnyusmiech.pl oferuje usługi z zakresu stomatologii estetycznej, które pozwolą na osiągnięcie efektu pięknego i zadbanego uśmiechu. Prosty zgryz ma znaczenie także dla prawidłowej mowy, więc osoby posiadające wadę wymowy powinny skonsultować się z ortodontą.

Usuń przebarwienia
Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologii estetycznej jest usuwanie przebarwień na zębach. Jest to zabieg prosty i nie wymagający zbyt dużej ingerencji, a może znacząco poprawić wygląd zębów, by móc się cieszyć białymi zębami, jakimi poszczycić się mogą gwiazdy. Nie wymaga on dużego zachodu, jednak należy pamiętać, że przez kilka dni po wybielaniu zębów należy zachować białą dietę oraz unikać palenia papierosów. Dzięki temu efekt wybielający będzie utrzymywał się dłużej.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie