Schudnij skutecznie bez efektu jo-jo

Artykul dodany: Listopad 5, 2015

W dobie dzisiejszych czasów, jedną z najpopularniejszych trendów stało się zdrowe żywienie oraz moda na prozdrowotny styl życia. Ludzie na całym świecie wręcz zachwycili się szczupłą i zgrabną sylwetką, a uwielbienie to widoczne jest na każdym kroku: w magazynach kobiecych, na wybiegach modowych, bilbordach i telewizji. Mechanizm ten nakręcają dodatkowo gwiazdy światowego formatu, chwaląc się swym fit podejściem do życia, domowym gotowaniem i własnym trenerem personalnym. Z tego powodu zwykli zjadacze chleba również chcą podążać tę samą drogą i skutecznie zredukować nadmiar kilogramów. Jednak gdy po miesiącach morderczej kuracji odchudzającej masa ciała znów wędruje w górę, naturalnym jest odczuwanie frustracji, przygnębienia i zniechęcenia. Warto więc dowiedzieć się, co robić, by po czasie odchudzania nie dosięgnął nas efekt jo-jo.

Trudno jest jednoznacznie zdefiniować efekt jo-jo. Najogólniej mówiąc, jest są to wahania masy ciała, które występują zazwyczaj podczas lub po okresie odchudzania. Okazuje się, że nie zawsze mamy wpływ na jego wystąpienie, ale w większości przypadków odpowiada za nie niewłaściwe postępowanie i brak podstawowej wiedzy dietetycznej na temat zasad odchudzania. Wstąpienie efektu jo-jo można stwierdzić, gdy wahania masy ciała po 5 miesiącach kuracji są większe niż 10% od nowej, redukowanej masy ciała.

Przyczyny wystąpienia efektu jo-jo po terapii odchudzającej

Przyczyn efektu jo-jo może być wiele. Jednakże zdecydowana większość z nich wynika z naszego błędnego postępowania podczas terapii i specyfiki naszego organizmu. Powrotu już wcześniej utraconych kilogramów możemy spodziewać się po okresie stosowania restrykcyjnych diet odchudzających, diet jednoskładnikowych, niskokalorycznych lub kompletnych okresów głodówek. To także wartość wypadkowa nieprawidłowo zbilansowanej diety, a także błędnego dawkowania płynów (nawet czasem przedawkowania). Na wystąpienie efektu jo-jo niewątpliwie wpływają zbyt radykalne zmiany, które wprowadzone w okresie redukcji, zostały zaniechane w momencie zakończenia kuracji odchudzającej. Warto o tym pamiętać decydując się na jakąkolwiek dietę, która ma za zadanie zredukować masę ciała.

Jak uniknąć efektu jo-jo?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Każda dieta, nawet ta z deficytem kalorycznym, powinna opierać się na zasadach zdrowego żywienia. Oznacza to, iż powinna być pełnowartościowa, bazować na zdrowych, nieprzetworzonych produktach spożywczych oraz w pełni realizować zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze. Dodatkowo, niebagatelny wpływ w tym aspekcie ma także regularna, umiarkowana aktywność fizyczna. Te dwie składowe ujęte w jedno stanowią najbardziej uniwersalny, a zarazem skuteczny zestaw każdego uczestnika skutecznej kuracji odchudzającej. By uniknąć efektu jo-jo niezmiernie ważne jest tempo utraty zbędnych kilogramów. Najbardziej optymalne dla naszego organizmu jest redukcja 0,5- 1 kilograma tygodniowo, co przekłada się na spadek o 2-4 kilogramów miesięcznie. Takie tempo spadku wagi zapobiega różnego typu powikłaniom zdrowotnym, a także jest dla organizmu prawie nieodczuwalne.

Podejście to kuracji odchudzającej, a także właściwy jej przebieg jest bardzo ważny, by zachować nową wagę na dłużej. Właśnie dlatego, prawidłowe skomponowanie diety warto powierzyć specjalistom. Dlatego też powstał innowacyjny Dietmap.pl. Oferuje on kompletnie, odchudzające plany żywieniowe takich diet jak: dieta tania, wygodna, wegetariańska, bezglutenowa, czy cukrzycowa. Są one skomponowane przez dietetyków klinicznych  i każdy użytkownik może je otrzymać w wersji odchudzającej, a po zakończeniu kuracji, w celu stabilizacji masy ciała. W czasie trwania diety, każda osoba ma możliwość stałego kontaktu z dietetykiem, który z chęcią odpowie na pojawiające się pytania i wątpliwości. W dodatku program DietMap daje możliwość wygenerowania tygodniowej listy zakupów, kontrolera wagi w czasie odchudzania, a także przypominanie o posiłkach i strażnik kalorii, na wypadek popełnienia drobnych wykroczeń dietetycznych. W tymi wszystkimi udogodnieniami redukcja masy ciała okaże się nie tylko zdrowa i bezpieczna, ale także skuteczna, bez obaw powrotu zbędnych kilogramów.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie