Uroda Zdrowie

Preparaty ze złotem – rewolucja w kosmetologii

Złoto od czasów starożytnych uznawane jest przede wszystkim za symbol bogactwa i luksusu, i mało kto kojarzy je z kosmetologią. Tymczasem najnowsze kosmetyki udowadniają, że pierwiastek ten świetnie wpływa na skórę, regenerując ją oraz wyraźnie odmładzając.

Złoto w kosmetykach

Złoto w kosmetologii pojawiło się stosunkowo niedawno, choć jego właściwości upiększające znane były ponoć już władczyni starożytnego Egiptu Kleopatrze, która oprócz kąpieli w mleku stosowała maski ze złotem. Współcześnie złoto najpierw zaczęto stosować w luksusowych zabiegach w salonach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej oraz SPA. Dopiero od kilku lat maskę lub krem ze złotem może kupić każda kobieta i to bez konieczności nadmiernego nadwyrężania portfela. Dodatek złota do kosmetyków ma najczęściej postać płatków tego kruszcu. Za najskuteczniejsze w pielęgnacji urody uznaje się złoto koloidalne lub złoto monojonowe, czyli złoto w formie cząsteczek mniejszych od 1 nanometra, które najlepiej przenika przez skórę i jest przez nią najlepiej przyswajalne.

Wpływ złota monojonowego na skórę

Stosując krem ze złotem monojonowym, można oczekiwać spektakularnych efektów, przede wszystkim przeciwstarzeniowych. Przenikając przez komórki skóry mikrocząsteczki złota aktywizują fibroplasty do produkcji kolagenu oraz elastyny, a także łagodzą wszelkie stany zapalne w skórze. To powoduje nie tylko stopniową likwidację istniejących zmarszczek, ale także pozwala zapobiegać powstawaniu nowych. Skóra staje się bardziej napięta i sprężysta, jak po specjalistycznym zabiegu liftingującym. Działanie przeciwzapalne złota likwiduje z kolej wypryski i sprawia, że skóra staje się idealnie gładka. Złoto wykazuje również silne właściwości odżywcze i regenerujące, dodatkowo likwiduje przebarwienia i nadaje cerze młody, promienny wygląd. Bardzo rzadko też uczula, dlatego z powodzeniem preparaty ze złotem mogą stosować osoby o wrażliwej cerze.

Choć wydawać by się mogło, że krem ze złotem jest produktem trudnodostępnym dla zwykłych śmiertelników, tak naprawdę można go bez problemu kupić w Polsce i to w najlepszym wydaniu. Choćby w sklepie online SklepAteraz.pl dostępne są innowacyjne preparaty kosmetyczne ze złotem monojonowym, których formułę opracował polski naukowiec Stanisław Szczepaniak. Co ciekawe, jego produkty z cząstkami złota wykazują nie tylko działanie upiększające, ale także prozdrowotne, skutecznie korygując poszczególne segmenty DNA odpowiedzialne za powstawanie różnych chorób.

Similar Posts