Zdrowie

Co obniża testosteron

Wysoki poziom testosteronu od chyba zawsze oznacza prawdziwe męstwo. Co tu dużo mówić, taki mężczyzna, który narzeka na obniżony testosteron zazwyczaj nie ma zbytnio ciekawego życia – no przynajmniej pod pewnymi względami. Genotypu co prawda nie wybieramy, z nim już się rodzimy, ale nie jest powiedziane, że nie mamy żadnego wpływu na poziom testosteronu we własnym organizmie! W tym tekście postaramy się przedstawić szereg interesujących informacji, które bez wątpienia zainteresują tych facetów, którzy na poważnie zastanawiają się co robią takiego niewskazanego w swoim życiu, iż najzwyczajniej w świecie daleko im do miana „samca alfa”. To może przesada, bo nie chodzi o to, aby próbować nagle zmienić swoje oblicze, ale rzeczywistość jest taka, że zmiana życiowych nawyków może nam bardzo dużo pomóc.

Co obniża testosteron

Komu szczególnie warto polecić zadbanie o swój testosteron? Jeśli ktoś ma problemy z nieśmiałością, poczuciem własnej wartości, męstwem, zapewne powinien podwyższyć poziom testosteronu. Wielu samotnych i zakompleksionych facetów mogłoby szybciej wyjść z tego stanu, gdyby właśnie zrozumieli, że testosteron odgrywa niesamowicie wielką rolę. Im większa ilość testosteronu, tym objętość oraz siła mięśni są większe! Szczególnie młodzi panowie powinni zadbać o testosteron – z biegiem lat będzie go coraz mniej. A skoro będąc młodym mamy go niezbyt wiele, to co będzie później? Oczywiście nawet będąc dojrzałym mężczyzną można zwiększyć poziom testosteronu: w grę wchodzi specjalna kuracja hormonalna, która nie jest tania, łatwa i przyjemna, ale jednak przynosi fantastyczne efekty. No dobrze, ale co w szczególności wpływa na niższy testosteron? Z całą pewnością szybkie życie – jeżeli bardzo dużo pracujemy, ciągle się gdzieś śpieszymy, nie śpimy zbyt długo, nieustannie się stresujemy, testosteronu w naszym organizmie jest mniej. Im człowiek bardziej przemęczony, tym produkowane są bardziej znaczące ilości kortyzolu, który jest zabójcą testosteronu.

Czymś oczywistym powinno być także to, że odwiecznym wrogiem testosteronu jest kiepska dieta. Co lubi niemalże każdy mężczyzna? Jak najbardziej produkty mięsne: cechują się one wysoką kalorycznością i poziomem tłuszczu. Nadmiar tłuszczu zwierzęcego obniża popęd seksualny, może nawet spowodować jego zanik! Faceci uwielbiają również piwo – główny składnik tego napoju to chmiel, który również nie sprzyja zbytnio utrzymaniu przez nas męskości. To co jest mniej oczywiste, wręcz zaskakujące to to, że bieganie, pływanie czy jazda na rowerze również sprzyjają obniżaniu się testosteronu. Szczególnie jeśli ćwiczenia wykonujemy w nieprawidłowy sposób, zwykliśmy mocno przeforsowywać swój organizm, zbytnio przeceniamy swoje możliwości. Brak pewności siebie, kompleksy, problemy seksualne, wypadanie włosów: jak doskonale widać przydałoby się zadbać o możliwie jak największy poziom testosteronu we własnym organizmie. Może dałoby radę uniknąć wielu problemów życiowych i zdrowotnych, gdybyśmy potrafili o to zadbać?

Similar Posts