Obuwie Puma – najlepsze buty sportowe, które chcą mieć wszyscy

Artykul dodany: Maj 31, 2016

pumaMarka Puma to wywodząca się z Niemiec firma, która jest gigantem w produkcji butów i odzieży sportowej. Wygoda i nowoczesny design to stały symbol marki, która noszona jest przez sportowców na całym świecie już ponad 50 lat! Jednym z największych konkurentów Pumy jest Adidas. Mało kto wie, że jedna i druga firma została założona przez dwóch braci, przez co doprowadzili do największej rodzinnej rywalizacji w historii.

Puma – rodzinny konflikt

Historia największych gigantów odzieży sportowej rozpoczyna się w Niemczech, kiedy to bracia Rudolf i Adolf Dassler prowadzą dobrze prosperującą firmę, która produkuje nowoczesne obuwie sportowe pod nazwą Gebrüder Dassler Schuhfabrik. Firma odnosi sukcesy, a buty chętnie noszone są przez ówczesne gwiazdy sportu. Mimo to, każdy z braci postanawia iść w swoją stronę. Do dziś nie do końca wiadomo co było przyczyną sporu, czy braci poróżniła inna wizja firmy, czy odmienne poglądy polityczne, ale każdy z nich założył osobną firmę. Adolf “Adi” – Adidas, a Rudolf – Ruda. Obie nazwy powstały od pierwszych sylab w imionach i nazwisku braci. W przypadku Adolfa, jego nazwa szybko się przyjęła, natomiast Ruda została zastąpiona Pumą. Rudolf przez bardzo długi czas miał również problem z logo firmy. Przygotowująca się do skoku puma powstała dopiero kilka lat po założeniu firmy.

Puma – pierwsze sukcesy

Pierwszy model butów Pumy nosił nazwę Super Atom. Były to czarne korki z białymi przeszyciami. Szybko stały się popularne i zostały masowo rozprowadzane w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. Rudolf skutecznie promował swoje buty poprzez nawiązywanie współpracy z popularnymi sportowcami. Mimo to, konkurencyjna firma Adidas odnosi znacznie większe sukcesy i Rudolf pozostaje w cieniu brata. Sukcesem okazał się 1970 rok kiedy Puma w dość przypadkowy i zaskakujący sposób zdobyła popularność na skalę światową. W tym pamiętnym roku odbywały się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Meksyku. W ostatnich minutach finałowego meczu, jeden z graczy poprosił sędziego o przerwę, gdyż musiał zawiązać sznurowadła. Kamera pokazała ten historyczny moment i cały świat zobaczył jakie buty nosi gwiazda piłki nożnej, a były to buty Puma. Od tamtej pory marka zaczyna odnosić spektakularne sukcesy.

Puma – nowoczesny design, wygoda i tradycja

Puma do dziś pozostaje największym rywalem Adidasa i Nike. Buty noszone są przez gwiazdy sportu, które poszukują wygody połączonej z niesamowitym designem. Dzisiaj Puma produkuje już nie tylko buty ale również piłki, portfele, plecaki i inne gadżety sportowe. Na rynku pojawiło się także wiele typowo miejskich modeli butów Puma. Nawet fani motoryzacji mogą znaleźć coś dla siebie wybierając obuwie z logo największych marek samochodowych, takich jak: Ferrari, BMW, Mercedes. Puma to symbol sportowej elegancji, w której każdy wygląda dobrze. Buty są wygodne, posiadają bardzo bogaty wybór kolorystyczny. Precyzja wykonania i niesamowity design sprawia, że obuwie marki Puma pragnie nosić każdy. Modele są bardzo wytrzymałe, z pewnością nie są to buty, które można nosić sezonowo. Doskonale nadają się na każdą porę roku.

Więcej informacji o marce Puma oraz nowoczesne modele obuwia sportowego możesz znaleźć tutaj: e-SPORTING.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie