Choroby Zdrowie

Jak walczyć z bliznami potrądzikowymi?

Każda blizna jest dla nas jakimś rodzajem problemu. Tym bardziej, że może pojawić się w miejscu, które niekoniecznie dobrze wygląda z nią właśnie.

Tak jest niestety z bliznami potrądzikowymi, które, co naturalne, pojawiają się głównie na twarzy. Jest to oszpecające i kłopotliwe dla wielu z nas, dlatego szukamy na to rozwiązania. Czy jednak jest jakaś nadzieja?

Maść

            Jednym z rozwiązań jest maść na różnego rodzaju blizny, także potrądzikowe. Jednak szukając odpowiedniego składu dowiemy się, że nie jest to produkt tak dobrze wyposażony. Maści zwykle nie mają silnych składników, a ich działanie opiera się o nawilżenie skóry i liczenie na pobudzenie się komórek samoistnie. Dlatego rzadko działają tak, jak powinny.

Żel

            Innym rozwiązaniem jest żel lub plastry żelowe. Warto zwrócić na nie uwagę podczas przeglądania stron poświęconych bliznom, np. blog na stronie Sutricon.pl Wracając do żelu to jest to sposób na blizny nowatorski i niezwykle skuteczny. Przede wszystkim warto szukać takich produktów jak Sutricon, a więc opartych na silikonie. To powoduje lepsze działanie komórek skóry i pomoc im w walce o odbudowanie jej struktury. Dzięki temu nie musimy martwić się o blizny potrądzikowe.

Operacja

            Trudna do wykonania i zwykle nieskuteczna w tym wypadku. Nie ma sensu płacić wielkich sum na kurację laserową, która nie daje pełni skuteczności, a przy tym jest jednak inwazyjna. To rozwiązanie, które zdecydowanie się nie opłaca.

Krem

            Właściwie niewiele różni się od maści, choć czasami może mieć składniki aktywne, które pobudzają skórę do działania. Jest to jednak wyjątek, a większość kremów działa na podobnej zasadzie jak maści, a więc tylko nawilża skórę, co potrzebne jest, jednak nie zawsze musi być skuteczne.

            Blizny potrądzikowe to dość duży problem, który najczęściej jest widoczny, dlatego często nie możemy sobie z nim poradzić i rezygnujemy akceptując szpecący stan rzeczy. Nie musimy jednak tego robić. Wystarczy, że skorzystamy z pomocy silikonu, a nowoczesne preparaty pomogą nam uporać się z tym problemem.

Similar Posts