Jak dobrać odpowiednie buty dla swojego dziecka?

Artykul dodany: Styczeń 18, 2019

Kupno odpowiednio dobranych butów dla dziecka to nie lada wyzwanie. Dzieci nie chętnie wytrzymują kilkugodzinne mierzenie obuwia, szukanie odpowiedniego fasonu oraz nie do końca wiadomo, czy but dobrze leży na ich stopie.

Jak więc sobie poradzić na zakupach? O czym powinniśmy wiedzieć wybierając buty dziecięce? Na co zwrócić szczególną uwagę? O to kilka przydatnych wskazówek.

Po pierwsze – odpowiedni rozmiar
Bez względu na to, ile nasza pociecha ma lat, rozmiar butów musi być idealnie dobrany do jego stopy. Gdy buty są niewygodne, za małe, za dużo lub coś w nich uwiera – dzieci są sfrustrowane i nie chcą ich nosić. Nic dziwnego. Podobnie reagujemy na niewygodne obuwie – my dorośli.
By dobrze więc dobrać rozmiar obuwia dziecięcego, warto już w domu zmierzyć stopę naszego dziecko. Dobrze by dziecko “nadepnęło” stopą na miarkę, by rozmiar był jak najbardziej prawidłowy. Przy wyborze obuwia pamiętajmy jednak, że rozmiar rozmiarowi nie równy – warto by dziecko w sklepie przymierzyło obuwie i przeszło się w nim kilka razy, by sprawdzić, czy rozmiar dobrany jest prawidłowo.

Po drugie – postaw na jakość
Niektórzy rodzice uważają, że zakup butów dla dziecka to zakup “na chwilę” i nie warto inwestować w drogie i markowe buty. Stopy dziecka rosną przecież tak szybko, że jest to wydatek bezcelowy. To zdecydowanie błędna teoria. Już od najmłodszych lat właśnie przez stopy i odpowiednio dobrane obuwie kształtuje się prawidłowy chód naszej pociechy, dlatego też odpowiednie buty dla dziecka w okresie jego rozwoju są niezwykle ważne. Warto więc zainwestować w dobre produkty, które wykonane są z solidnych i pozwalających stopie oddychać materiałów. Takie buty powinny być miękkie, lekkie, elastyczne i zdrowe. I nie zawsze muszą kosztować fortunę.

Po trzecie – moda ma znaczenie
Już dzieci przedszkolne, które mają kontakt z rówieśnikami zwracają uwagę na wygląd butów. Warto liczyć się więc też z ich zdaniem przy wyborze konkretnego modelu. Buty dziecięce muszą być kolorowe, by dziecko chętnie je nosiło. Jeszcze lepiej, gdy posiada na sobie motywy bajkowe lub wzory za którymi dzieci przepadają. To sprawia, że dzieci chętnie je noszą i nie ma problemów z ubieraniem takiej pociechy.

Po czwarte – ceny
Dobre jakościowo buty nie muszą nadwyrężać portfela rodziców. Wiele producentów wysokiej klasy obuwia oferuje buty dziecięce w naprawdę przystępnych cenach, które są solidne, bezpieczne i kamforowe dla tych małych osób. Dobrym pomysłem, jest również kupowanie obuwia na promocjach i wyprzedażach, na których to można znaleźć buty dziecięce przecenione nawet o 50%.

Jak wynika z powyższego odpowiednio dobrane obuwie na każdym etapie rozwoju dzieci ma nie ważny wpływ. Gdy buty dziecięce są niewygodne, twarde lub niekomfortowe dziecko momentalne zaczyna źle chodzić, ma problemy z postawą i równowagą. Dlatego też stawiajmy na producentów, którzy zajmują się tworzeniem obuwia typowo skierowanego dla dzieci. Wówczas mamy gwarancję, iż nasze dziecko na każdym etapie będzie nosiło buty, które są wygodne i pozwalają jego stopom i sylwetce na prawidłowy rozwój.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie