Pozostałe Rozrywka

Fotograf na ślub? – Jak go wybrać i być z wyboru zadowolonym.

Wybór fotografa na ślub to jeden z najtrudniejszych wyborów przed którym stoi przyszła Para Młoda przygotowując się do organizacji swojego wymarzonego ślubu. W końcu już po kilku godzinach po jego zakończeniu – to właśnie zdjęcia staną się najważniejszą pamiątką i twórczym zapisem jednego z najpiękniejszych dni życia. Poniżej możecie odnaleźć kilka cennych rad mających na celu zminimalizowanie ryzyka złego wyboru. Zapraszam zatem do lektury.

Organizacja ślubu – rzecz, która sprzyja nieprzespanym nocą, wypadającym włosom i wszechobecnym stanom nerwowym. Są rzeczy, które sprawią wam ogromną przyjemność, ale i takie, które doprowadzą do niejednej kłótni z drugą połówką. Uspokoję Was obojga – temat, którym poruszamy, czyli wybór fotografa na ślub najlepiej pozostawić tej piękniejszej stronie związku. Kobieta ma wrodzony dar odsiewania czegoś co jest tylko napompowaną bańką chorych ambicji autora od prawdziwego talentu, który kwitnie i rozwija się z każdym nowym doświadczeniem. 

Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa na ślub:

Pierwsze i najważniejsze to jego pełne reportaże ślubne.

Odwiedzajac strony fotografów ślubnych z pewnością zauważycie, iż ilość pełnych reportaży ślubnych jest mocno ograniczona. Owe reportaże ślubne ograniczają się zazwyczaj do najlepszych sal, wyrafinowanych miejsc organizacji ślubu i pięknych par. Te najpiękniejsze śluby nadzwyczajnie w świecie najlepiej się sprzedają.

Jeśli chcecie mieć pewność, iż talent fotografa jest niezaprzeczalny, a nie tylko okupiony odrobiną szczęścia do ludzi i fajnych ślubnych miejscówek poproście go o pełne reportaże z ostatnich dwóch miesięcy. Prawdopodobieństwo, iż wszystkie te śluby trafią na stronę jest znikome. Przygotujcie się, iż w 95% to będą normalne śluby w standardowych salach weselnych, w których zobaczycie zwyczajne Pary Młode. Pośród tej normalności możecie wyodrębnić kunszt fotografa, który w dużym stopniu w zwykłych miejscach jest w stanie stworzyć cudowną historię miłości zapisaną na niebanalnych fotografiach. 

Nawet najbardziej zwykły pomysł na ślub jak np: Rustykalne wesele w stodole – w oczach kreatywnego fotografa będzie ucztą dla oka i niezastąpioną pamiątka dla osób będących częścią owego reportażu.

Nie dokonujcie szybkich i pochopnych wyborów, nie kierujcie się ceną, szukajcie zdjęć i reportaży, które przykują Waszą uwagę. To najważniejsze kryterium wyboru wymarzonego fotografa na Wasz ślub.

Plener to nie ślub !!!

Większość fotografów swoje strony buduje w oparciu o piękne ślubne plenery. Ukazane tam Pary Młode w pięknych alokacjach wywołują przeważnie pozytywne emocje u osób oglądających. W większość przypadków takie ślubne plenery wykonywane są z dużym zapasem czasu, ujęcia są powtarzane po kilka razy aby efekt finalny był jak najlepszy.

Podstawowe pytanie jakie musicie sobie zadać to: Jakiego fotografa oczekujemy? Takiego, który wykona dla nas piękne zdjęcia plenerowe, czy takiego, dla którego reportaż z dnia ślubu jest rzeczą najważniejszą. Polecam z wiadomych względów ów drugi wybór.

Osobowość fotografa – w końcu on będzie waszą wizytówką.

Osobowość – cecha, której zazwyczaj się nie bierze pod uwagę przy wyborze fotografa na ślub. Zmieńcie ten stereotyp. Wybierajcie osoby, dla których praca jest pasją, którzy o tym co robią są w stanie opowiadać godzinami. Sami dostrzeżecie jak wiele zagadek kryję się w tych prostych słowach: Fotograf ślubny Kraków. Za tymi słowami stoi zazwyczaj człowiek z osobowością, z pasją tworzenia, z energią, która i Wam się udzieli w dzień waszego ślubu.

Życzę Wam zatem tylko dobrych i trafnych wyborów. Niech owe fotografię z dnia Waszego ślubu, będą z Wami długi czas, niech żyją swoim życiem. Niech będą najpiękniejszym zapisem tego ważnego dla was dnia, do których będziecie wracać i wracać, za każdym razem odnajdując w nich zaskakujące momenty, których nie widzieliście, a teraz dostrzegacie. To jest piękno prawdziwej fotografii. 

Similar Posts