Wiele osób jest endomorfikami, chociaż nawet całkowicie nie zdaje sobie z tego znaczenia. No cóż, ten termin nie jest jakoś specjalnie popularny – a szkoda, bo przecież to coś niesamowicie istotnego, aby zdawać sobie sprawę ze swojego stanu. Zatem zanim przejdziemy do idealnej diety dla endomorfika, napiszmy może po prostu jak wygląda typowy endomorfik.
Endomorficy cechują się rozłożystą budową ciała, a więc w grę wchodzi szeroki szkielet ze sporą masą mięśniową, ale także dużą ilością tłuszczu. W większości przypadków posiadają oni kiepską przemianę materii, a więc szybko przybierają na wadze. Endomorfik ma tę zaletę, że jego mięśnie fantastycznie reagują na trening, a więc efekty ćwiczeń przychodzą o wiele szybciej, aniżeli w przypadku osób, których ta przypadłość ominęła. Czyli jeżeli endomorfik nareszcie dostrzeże tę cechę u siebie, a do tego weźmie się za trening, z pewnością będzie po stosunkowo krótkim czasie wyglądał o wiele lepiej. Oczywiście cały ten trening powinien być sensownie dobrany, aby nie ćwiczyć na marne. Niesamowicie istotna jest odpowiednio dobrana dieta, która powinna bazować na przede wszystkim niskokalorycznych produktach. Oczywiście muszą być one bogate w białko i węglowodany, a ubogie w tłuszcze. Zła informacja: jakiekolwiek odstępstwa od diety sprawiają, że efekty pracy niejako zanikają. Jeżeli komuś zależy na posiadaniu świetnie wyrzeźbionej sylwetki, dobrze wypracowanych mięśni, niech mimo wszystko postara się przestrzegać zasad. Godne polecenia są niewątpliwie: białe mięso, chude ryby i węglowodany. Strzałem w dziesiątkę jest spożywanie aż pięciu posiłków dziennie, jednakże ostatni z nich, a więc kolacja, nie powinien być skonsumowany później, aniżeli o 18.
Dieta endomorfika
– Śniadanie: omlet z sześciu białek, ale bez żółtek, do tego płatki owsiane.
– Drugie śniadanie: pierś z kurczaka, trochę sałatki warzywnej, ale bez buraków i marchewki.
– Obiad: 50 gram brązowego ryżu albo kaszy gryczanej, wraz z piersią z kurczaka, wołowina albo chude ryby.
– Podwieczorek: wedle uznania, nic wielkiego, obyśmy po prostu mieli odpowiednią siłę do tego, aby dotrwać szczęśliwie do kolacji.
– Kolacja: 2-3 jajka na twardo, może jakieś świeże warzywa.
Zatem doskonale widać, że jeżeli endomorfik będzie wreszcie umiejętnie podchodził do kwestii swojego trybu życia, szczególnie mowa o diecie, nie powinien mieć większych problemów z nadwagą. Wręcz przeciwnie, będzie miał całkiem atrakcyjny wygląd zewnętrzny, o jakim z całą pewnością marzy wielu ludzi, którzy z jakichś powodów narzekają nieustannie na chociażby swój brzuch. Zapewne nie trzeba żadnego endorfomika przekonywać do tego, jak niesamowicie ważną kwestią jest to, aby najzwyczajniej w świecie oprócz przejścia na dietę także dbać o odpowiednią aktywność fizyczną. Jednakże tego to można dowiedzieć się z innych artykułów zamieszczonych na tej stronie internetowej.