Czym tak naprawdę jest kreatyna

Artykul dodany: Październik 3, 2016

creatine-kreatynaCzy ktokolwiek z konsumentów interesował się odpowiedzią na pytanie – czym tak naprawdę jest kreatyna? Oczywiście odpowiedź nie musi zawierać skomplikowanych wzorów chemicznych, równań czy reakcji. Definicja kreatyny nie musi opierać się również na skomplikowanych nazw składników chemicznych, które zrozumieją studenci kierunków bio-chemicznych. Kreatyna to po prostu jeden z suplementów diety stosowany głównie w kulturystyce. Budową jest zbliżona do białek a budują ją aminokwasy takie jak metionina, arginia oraz glicyna.

Kreatyna znajduje się już w komórkach mięśniowych ale w małym stopniu. Jej rolą jest wytwarzanie i przenoszenie ATP czyli głównej cząsteczki, która jest odpowiedzialna za proces tworzenia energii. Co można osiągnąć nabywając ten suplement i regularnie go stosując? Już pierwsze dni od rozpoczęcia stosowania kreatyny powodują, że mięśnie ćwiczącego są większe i bardziej uwydatnione. Dzieje się tak, gdyż kreatyna pobudza mięśnie do większego poboru wody. Większa objętość mięśnia wywołuje napięcie wewnątrzkomórkowe a sam organizm uważa, że jest to sygnał anaboliczny. Dzięki temu mięśnie pobudzone są do przyrostu siły oraz swoich rozmiarów. Najważniejszą cechą kreatyny, o której bezwzględnie należy pamiętać to fakt, iż nie zawiera ona substancji budujących. Z tego właśnie powodu zaleca się stosowanie innych suplementów diety wraz z kreatyną.

Doskonałym wyborem, który idealnie będzie współgrał z kreatyną są odżywki na masę takie jak białko, w szczególności serwatkowe. Innymi propozycjami suplementów jest L-glutamina oraz peptyd glutaminy. Są to preparaty, których zadaniem jest budowanie masy mięśniowej. Innym równie bardzo dobrym wyborem będzie stosowanie produktów antykatabolicznych takich jak chociażby HMB. W sieci można spotkać wiele zestawów sprzedawanych w rozsądnych cenach. Wśród nich znajdziemy właśnie takie, które zawierają kreatynę oraz najlepszy dla niej budulec mięśni. Trzeba tylko pamiętać o najważniejszej kwestii jaką jest dieta kulturysty. Bez odpowiedniego jadłospisu, posiłków bogatych w węglowodany oraz białka pochodzenia naturalnego nie mamy co liczyć na jakiekolwiek rozsądne efekty ze strony suplementów diety.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie