Sport

Filtry antysmogowe w samochodach

Coraz częściej w prasie, radio i telewizji słyszymy doniesienia o smogu i jego szkodliwym wpływie na nasze zdrowie. Smog nie jest naturalnym zjawiskiem meteorologicznym. Powstaje przy bezwietrznej pogodzie i zamgleniu. W jego skład wchodzą szkodliwe pyły i związki chemiczne.

Do jego powstania w dużej mierze przyczyniamy się sami zanieczyszczając powietrze spalanymi w kotłach i piecach śmieciami. Duży wpływ na powstawanie smogu ma także coraz większy ruch samochodów osobowych i ciężarowych. Są jednak koncerny samochodowe, którym zależy na tym, aby produkowane przez nie auta w jak najmniejszym stopniu przyczyniały się do zanieczyszczenia środowiska. Jednym z tych koncernów jest niemiecki BMW. W trosce o środowisko naturalne stosuje filtry, które zatrzymują większość zanieczyszczeń. Ale koncern BMW przykłada wielką wagę również do zdrowia kierowców i pasażerów korzystających z jego aut. Na rynku pojawiły się samochody z logo BMW, w których użyty został filtr antysmogowy BMW Fine DustFilter.

Zalety Fine DustFilter

Antysmogowy filtr BMW Fine DustFilter poprawia jakość powietrza, którym oddycha kierowca i pasażerowie w trakcie jazdy. Koncern zdecydował się na wykorzystanie nowoczesnej technologii, która nie pozwala na przeniknięcie do wnętrza auta większej ilości szkodliwych pyłów i innych zanieczyszczeń. BMW Fine DustFilter zatrzymuje niemal sto procent pyłków PM 10 i siedemdziesiąt procent pyłków PM 2,5.W pyłkach PM 10 mogą znajdować się metale ciężkie, furany, dioksyny i wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Wszystkie te substancje są niezwykle szkodliwe. Równie niebezpieczne są pyłki PM 2,5. Ich średnica jest tak niewielka, że są niewidoczne gołym okiem. Ale mogą przenikać do krwi, górnych dróg oddechowych i płuc powodując trudności z oddychaniem, kaszel, astmę. Przypuszcza się również, że zarówno pyłki PM 10, jak i PM mogą przyczyniać się do zachorowania na choroby nowotworowe. Wspomniany już filtr BMW Fine DustFilter zatrzymuje nie tylko te pyłki. Wychwytuje także alergeny i bakterie, których w każdym aucie nie brakuje. Oczyszczając z nich powietrze poprawia komfort jazdy nie tylko osobom zdrowym, ale przede wszystkim tym, które zmagają się z alergią, atakami astmy i osobom starszym. W chwili obecnej BMW Fine DustFilter uznany jest za najlepszy na rynku filtr antysmogowy. Filtr pracuje oczyszczając powietrze w trzech fazach: elektrostatycznie, mechanicznie, a na koniec dodatkowo także poprzez węgiel aktywny. Filtr jest odporny na działanie zmiennych temperatur, doskonale więc sprawdza się w okresie zimy, kiedy smog dokucza nam najbardziej. Nie szkodzą mu różnego rodzaju chemiczne substancje, działa równie skutecznie, kiedy włączymy opcję zamkniętego obiegu powietrza.

Na smog narzekamy zimą coraz częściej. Aby znacząco poprawić komfort jazdy koncern BMW zdecydował się wprowadzić na rynek drobno pyłkowy, niezwykle skuteczny filtr antysmogowy BMW Fine DustFilter. Montując go w swoim aucie na pewno poczujesz się lepiej i bardziej komfortowo w czasie jazdy.

Autor artykułu
BMW TEAM, salon BMW z Długołęki koło Wrocławia

Similar Posts