Czy orkiestra na weselu to przeżytek?

Artykul dodany: 18 stycznia, 2017

Wbrew coraz bardziej popularnej modzie na zatrudnianie DJ’a, wiele Par Młodych decyduje się wynająć zespół na wesele. DJ kojarzy się z nowoczesnością, dyskotekami i modnymi klubami, podczas gdy o zespołach mówi się: „to przeżytek”. Czy słusznie? Czym kierują się pary decydujące się na zatrudnienie zespołu na tę wyjątkową noc?

Zespół ma duszę

Głównym argumentem broniącym zespołów jest to, że muzykę grają na żywo prawdziwi ludzie, a nie odtwarza ją maszyna. Muzycy mają w związku z tym specyficzną więź z gośćmi, mogą bawić się muzyką i mają realny wpływ na liczbę weselników na parkiecie. Ponadto, samo zatrudnienie zespołu jest czymś wyjątkowym – muzycy grają całą noc specjalnie dla Pary Młodej, na jej intymnej, prywatnej imprezie. DJ nie nadaje takiej rangi weselu, zabawa przy utworach z płyt przypomina każdą inną potańcówkę w klubie. Właśnie przez tę „duszę”, którą posiada zespół, wiele osób nie wyobraża sobie wesela bez kapeli.

Tu i teraz

Zespół jako żywy organizm ma nieustający kontakt z otoczeniem. Na bieżąco może komentować zabawę gości, rozbawiać dowcipami, czy obracać w żart drobne wpadki weselników czy Pary Młodej. Muzycy mogą bawić się słowem i utworami, zmieniać ich tekst na pasujący do okoliczności, lub wplatając w znane piosenki imiona Państwa Młodych. Członkowie zespołu mogą opuścić podest dla zespołu i podejść z instrumentami do stołu lub w inne dowolne miejsce. Nie ma problemu, aby gitarzysta czy akordeonista przy stole akompaniował gościom śpiewającym ludowe piosenki lub weselne przyśpiewki. Orkiestra może również powitać muzyką Parę Młodą i gości weselnych przed salą weselną.

Oczepiny

Bycie „tu i teraz” jest szczególnie ważne podczas oczepin. Muzycy, którzy są mobilniejsi niż DJ mogą bardziej zaangażować się w zabawy oczepinowe, a co za tym idzie zachęcić do nich gości. Oczywiście należy ustalić z zespołem jakie gry i zabawy wchodzą w grę, a czego sobie absolutnie nie życzymy, jeszcze przed podpisaniem umowy. Uprzedźmy, że zależy nam na dobrej zabawie, ale i zachowaniu klasy.

Sprawdzonych zespołów weselnych warto szukać tutaj: https://wesele123.pl/zespoly-weselne

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie