Pozostałe

Czemu warto adoptować psa ze schroniska? Każdy pies może liczyć na dom

Schronisko to miejsce, gdzie przebywają psy młode i starsze oraz te, które są rasowe i bezrasowe. Dzięki skorzystaniu z adopcji, ludzie o wielkim sercu mogą uratować przed spędzeniem ostatnich dni swojego życia psy i koty, których nie chcieliby kupić inni ludzie.

Adopcja psa ze schroniska jest najlepszą drogą, jeśli nie liczy się dla nas płeć, wiek czy rasa psa, a jedynie chęć przygarnięcia do naszego domu pupila, który stanie się naszym najlepszym przyjacielem. O tym jak wygląda adopcja psa ze schroniska możemy przeczytać tu: Jak wygląda adopcja psa ze schroniska?

Każdy pies ze schroniska ma równe szanse. Nie płacimy za psa, adopcja jest dobrowolna i możemy wcześniej zaprzyjaźnić się z wybranym psem, poznać jego historię i temperament. Daje to możliwość wyboru takiego psa, którego charakter będzie zbieżny z naszym.

Przyjaźń nie liczona w pieniądzach

Za psa adoptowanego ze schroniska nie płacimy. Pies kupiony z hodowli kosztuje często niemałe pieniądze, a ceny wahają się od 500 zł do nawet 5 tysięcy złotych.

Jeśli nie posiadamy wielu środków warto jest rozważyć adopcję psa, jeśli zależy nam na przyjaźni i miłości a nie na rasie. Oprócz zapłaty za psa z hodowli musimy również zapłacić za gadżety, które musimy mieć w domu, więc warto zastanowić się, czy chcemy narażać się na tak wysokie koszty, płacąc jedynie za rasę psa.

Pies ze schroniska niczym nie różni się od psa z hodowli. Jest dodatkowo wykastrowany lub wysterylizowany, ma aktualną książeczkę szczepień i wykonane wszystkie niezbędne zabiegi zdrowotne i pielęgnacyjne.

Pies taki jak ja

Kupując szczenię z hodowli nie mamy pewności czy jego charakter i temperament będzie taki, jaki chcielibyśmy żeby miał. Adoptując psa ze schroniska możemy się o tym łatwo przekonać, gdyż istnieje możliwość kilku spacerów przed adopcją psa.

Jest to świetna opcja, gdyż jesteśmy pewni, że nasz pies będzie taki jak my. Jeśli jesteśmy aktywni to z chęcią przygarniemy psa , który uwielbia długie i wyczerpujące spacery a jeśli jesteśmy domatorami, możemy zaadoptować psa, który chętnie poleży z nami wygodnie na kanapie.

Takie możliwości daje nam jedynie schronisko.

Similar Posts