Pozostałe Rozrywka Turystyka

Czego nie przegapić zwiedzając południe Portugalii – poznaj najciekawsze miejsca

Portugalia obfituje w niezwykle urokliwe i warte odwiedzenia miejsca. Każdy miłośnik tego pięknego kraju powinien zamieścić na swojej liście zwiedzania kilka punktów zlokalizowanych na południu, gdzie oprócz malowniczego wybrzeża można również zobaczyć piękną architekturę i sztukę. Oto miejsca godne uwagi podczas wyprawy na południe Portugalii.

  1. Tavira

To niewątpliwie jedno z najbardziej urokliwych miejsc na południu Portugalii. Miejscowość Tavira znajduje się niedaleko granicy z Hiszpanią i zlokalizowane jest po obu stronach rzeki Gilao, które połączone są wielkim mostem Ponte Romana. W miasteczku możemy zwiedzić pozostałości mauretańskiego zamku, z którego rozpościera się piękny widok na panoramę miasteczka i okolic, a także udać się do Igreja de Santa Maria do Castelo. Wycieczkę możemy zakończyć spacerując po promenadzie, by na koniec usiąść pod palmą w jednej z licznych kawiarni.

  1. Faro

Tę nazwę z pewnością mogliśmy już usłyszeć. Miasto to posiada bowiem port lotniczy, który oferuje połączenia do wielu europejskich miast. W Faro możemy zwiedzić piękną starówkę oraz plac katedralny, na którym stoi budowla będąca połączeniem wielu stylów architektonicznych, z pięknymi azulejos, kaplicami oraz dzwonnicą. Będąc w Faro warto również odwiedzić port jachtowy oraz Muzeum Morskie z licznymi statków, a także Kaplicę Kości, gdzie znajdziemy ponad 1000 kości mnichów.

  1. Parque Natural da Ria Farmosa

To z kolei piękny park znajdujący się  wzdłuż meandrującej rzeki, gdzie znajdziemy długie pasy piasku, solanki oraz bagna. W parku spotkać możemy wiele gatunków ptaków, gadów oraz skorupiaków, natomiast poruszając się Ścieżką Edukacyjna stworzoną na potrzeby zwiedzania będziemy mogli zobaczyć zagrodę z psami wodnymi.

  1. Olhao

Miłośnikom  zwiedzania urokliwych miasteczek polecamy odwiedzenie Olhao –  to port rybacki z najstarszą dzielnicą rybacką z białymi domkami i ciasnymi uliczkami. Warto wiedzieć, że z portu tego odpływa wiele tanich promów, więc może to być doskonała baza wypadowa do zwiedzania innych części południowej Portugalii. 

  1. Góry Monchique

Pasjonaci górskich wycieczek nie mogą nie uwzględnić Monchique w swoim planie. Wycieczka piesza lub rowerowa będzie doskonałą opcją dla tych, którzy nie są zainteresowani plażowaniem. Góry te nie są wysokie, za to widok, który rozpościera się ze szlaku, jest niezwykły. To również okazja do zobaczenia po drodze rosnących tam eukaliptusów oraz dębów korkowych.

Południe Portugalii to region, który warto uwzględnić w swoim planie zwiedzania. Ponieważ w wielu mniejszych miasteczkach portowych czy wioskach możemy mieć problem z porozumieniem się po angielsku, przed wyjazdem warto odbyć krótki kurs obejmujący język portugalski dla początkujących. Dzięki temu będziemy mogli komunikować się  z mieszkańcami w ich rodzimym języku, co z pewnością ułatwi nam kontakty i przemieszczanie się po okolicy.

Similar Posts