Zdrowie

Co zakwasza nasz organizm

Co zakwasza nasz organizm

Łakocie, sery, żywność przetworzona z wysoką zawartością soli oraz produkty zbożowe – to właśnie one głównie zakwaszają nasz organizm. Oczywiście nic w tym złego, jednakże może zdarzyć się tak, że po prostu przesadzimy z ilością spożywanych produktów zakwaszających, a to może bardzo niekorzystnie wpłynąć na organizm. Czyli jeżeli ilość produktów zakwaszających jest optymalna, generalnie nie ma większego problemu. Nasz organizm jest w stanie sobie z tym wszystkim poradzić, ponieważ pobiera z tkanek wapń, sód, magnez lub potas. Jednakowoż jeżeli nasza dieta jest oparta głównie na wcześniej wspomnianych produktach, minerały nie są wystarczające, dochodzi wtedy do zakwaszania organizmu. Jesteśmy odwonieni, następuje osteoporoza, łamanie zębów oraz paznokci. Nasze całe ciało odczuwa wielce negatywne skutki nieodpowiedniej diety, jesteśmy niestety bardziej podatni na złamania kośni, chorobę wieńcową, miażdżycę, wylewy, nadżerki na błonach śluzowych, próchnicę zębów, choroby wątroby, zmarszczki, cukrzycę, zmiany zwyrodnieniowe stawów oraz nowotworowe czy problemy z włosami. Te przypadłości chyba jednoznacznie pokazują, że należałoby dbać o to, aby w żadnym razie nie dochodziło do zakwaszania organizmu?

Co zakwasza nasz organizm

Co zakwasza nasz organizmNaprawdę zakwaszanie to nic dobrego, nigdy nie deprecjonujmy tego zjawiska, ponieważ to może skończyć się bardzo źle. Produkty wysoko kwasotwórcze: sól, kakao, czekolada, czarna herbata, kawa, sery, biały ryż, sztuczne słodziki, biała mąka pszenna, cukier, mięso oraz wędliny. Produkty średnio kwasotwórcze: ryby, jaja, płatki zbożowe, chleb żytni, makaron pełnoziarnisty, ryż brązowy, piwo, orzeszki ziemne. Produkty słabo kwasotwórcze: fruktoza, otręby, orzechy laskowe, makaron sojowy, kasza gryczana, orkisz, twaróg. Niekorzystne są również: potrawy smażone, melasy oraz przetworzone mieszanki miodów, rafinowane oleje słonecznikowe, ziemniaki bez skórki, niektóre owoce (jagody, śliwki, borówki, żurawiny), napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, leki i stres.

W sumie można po przeczytaniu drugiego akapitu dojść do takich wniosków, iż niemalże wszystko zakwasza nasz organizm. No cóż, jeżeli nie umiemy zachować umiaru, to faktycznie tak może być. Kawa, sery, biały ryż: to zasadniczo nic niezdrowego, jednakże problem pojawia się wtedy, gdy nie potrafimy zapanować nad swoimi nawykami. Nie zdziwmy się zatem, że jeżeli będziemy objadali się tym co zostało wcześniej wspomniane, do tego pili, palili, zażywali duże ilości leków, ciągle narzekali na stres i zmęczenie, to po pewnym czasie odczujemy nieprzyjemne skutki. Jednakże nigdy nie jest zbyt późno na wprowadzenie zmian, można śmiało powiedzieć, iż jeżeli od tej pory będziemy uważali na zakwaszanie naszego organizmu, to pod bardzo wieloma względami jesteśmy wygranymi. Jeżeli zignorujemy te zalecenia, zapewne będziemy potem żałowali, ponieważ zakwaszanie organizmu to nie są przelewki.

Similar Posts