Pozostałe Rozrywka

Co zabrać do jedzenia do samolotu?

Długie podróże mają to do siebie, że należy zatroszczyć się o jakąś przekąskę. To samo dotyczy lotów samolotem. Jedzenie na podróż powinno być w tym przypadku nie tylko smaczne, ale zgodne z przepisami. Co zatem można zabrać do samolotu, a czego bezwzględnie należy unikać?

Co jest zabronione?

Przepisy co do własnego zaopatrzenia w jedzenie i płyny mówią jasno: nie można wnosić na pokład płynów i produktów półpłynnych w pojemnikach powyżej 100 ml. Dopuszczalne są tylko produkty kupione na lotnisku już po przejściu kontroli. Ponadto wszystkie płyny oraz posiłki w stanie ciekłym muszą być zapakowane w przezroczysty woreczek nie przekraczający litra.

Sytuacja zmienia się, kiedy w podróży towarzyszy małe dziecko. Wtedy ograniczenia nie obowiązują, jednak zawsze należy sprawę wcześniej zgłosić w kontroli bezpieczeństwa. Zatem mleko, soki, musy, lekarstwa można zabrać do samolotu bez większych problemów.

Co jest dozwolone?

Każde jedzenie, jeśli nie jest w postaci płynnej lub półpłynnej jest dozwolone. Warto jednak upewnić się, co do przepisów obowiązujących poza krajami Unii Europejskiej. Co zatem przygotować sobie na podróż?

Kanapki jak najbardziej są dozwolone, warto jednak mieć na uwadze dobór składników. Wszelkie śmierdzące sery, ryby i kiełbasy to potencjalny niezadowolony współpasażer.

Dozwolone są również słodkie przekąski typu: drożdżówki, ciastka, ciasteczka, babeczki. Mogą być to produkty upieczone we własnym domu lub zakupione w sklepie. Również słodycze takie jak czekolady i batoniki można wnosić na pokład.

Pożywne zawijane przekąski typu wrapy, tortille, sajgonki i naleśniki również nie stanowią problemu, a są przy tym doskonałym sposobem na zaspokojenie głodu.

Owoce, warzywa, zioła to produkty, które również można spożywać na pokładzie samolotu. I tutaj podobnie jak w przypadku kanapek. Aby nie narażać się współpasażerom, warto produkty pokroić, by nie przeszkadzać zbyt głośnym chrupaniem.

Chipsy, orzeszki, chrupki, wafle ryżowe, krakersy, herbatniki to przekąski, które cieszą się dużą popularnością wśród podróżujących, jednak warto pamiętać o uciążliwym chrupaniu.

Niektóre linie lotnicze umożliwiają zalanie wrzątkiem jedzenia dostępnego w formie proszku. Dlatego można ze sobą zabrać kisiel, budyń, kaszkę, zupki, które są bardzo sycące.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku sałatek. Są dozwolone, jednak tylko te bez dużej ilości sosu. Lejąca się półpłynna zawartość może wzbudzić wątpliwości kontrolerów.

Porady dla podróżujących

Jakie jedzenie na podróż sprawdzi się najlepiej w samolocie? Warto zadbać o komfort i odpowiednie samopoczucie, dlatego jedzenie powinno być lekkie. Ciężkostrawne potrawy nie są najlepszym rozwiązaniem na podróż. Ponadto w trosce o komfort podróżnych jedzenie nie powinno wydzielać zbyt intensywnych aromatów. Wszystko należy odpowiednio zapakować, by uniknąć zgniecenia. Warto również zapakować gumę do żucia, mokre chusteczki, ręczniki papierowe i woreczek na śmieci. To z pewnością zawsze się przyda podczas posiłku lub zaraz po konsumpcji.

Similar Posts