Fitness

Co to jest trening personalny

Co to jest trening personalny

Trening personalny to niewątpliwie jedna z najlepszych form aktywności fizycznej. Jednakże niestety niewiele osób może sobie na to pozwolić, ponieważ osobisty trener jest sporym wydatkiem. Jednakże jeżeli kwestie finansowe nie są wielkim problemem albo po prostu odłożyliśmy trochę gotówki na to, aby przynajmniej na początku być prowadzonym przez doświadczonego trenera, jak najbardziej powinniśmy zdecydować się na to rozwiązanie!

Co to jest trening personalny

Co to jest trening personalnyTrener personalny jest w przeważającej większości przypadków prawdziwym pasjonatem, który powoduje że najtrudniejsze kroki, a więc te pierwsze, będą o wiele sensowniej przez nas wykonywane. Gdy chcemy wziąć się za poprawę swojej formy fizycznej, w większości przypadków zabieramy się do tego jak pies do jeża. Czyli niby bardzo chcemy ćwiczyć, ale cóż po naszych pragnieniach, skoro nie za bardzo wiemy jak tego dokonać? Pod okiem trenera nie popełnimy głupich błędów, do tego będzie on nas motywował do dalszej pracy. Spokojnie, płacimy spore pieniądze za jego usługi, więc jeżeli będzie nas traktował po żołniersku, a nam to nie za bardzo odpowiada, po prostu będziemy mogli zażądać od niego zmiany techniki. Chociaż generalnie warto zdać się na jego doświadczenie, bo zapewne jest specjalistą świetnie zdającym sobie sprawę z tego jak wydobyć z nas energię. Trener sprawi również, że niemalże na 100% unikniemy kontuzji: tzn. jeżeli będziemy uważali, iż jesteśmy od niego mądrzejsi, bardziej doświadczeni, to zapewne złapiemy jakąś kontuzję, ale jeżeli będziemy się go słuchali, bez większego problemu powinniśmy dać sobie radę z tym, aby ćwiczyć bez niepotrzebnych kontuzji. Zresztą nie chodzi tylko o jakże wielce groźne dla zdrowia kontuzje, ale również chociażby o zakwasy, które bywają bardzo nieprzyjemne.

Argumenty za tym, aby mieć osobistego trenera.

a) Efekty treningu będą bardzo satysfakcjonujące, ponieważ nasz osobisty trener dostosuje je dokładnie do naszej osoby. A jakby nie patrzeć każdy człowiek jest inny.
b) Ryzyko kontuzji jest minimalne; będziemy pod ciągłą obserwacją trenera, będzie on czuwał nad tym czy w poprawny sposób wykonujemy ćwiczenia.
c) Większa motywacja: mało realne jest to, że jeżeli skorzystamy z usług trenera osobistego, to tak czy siak po jednym treningu powiemy sobie dość. Po prostu nie damy zapewne za wygraną, jak ma to nierzadko miejsce w przypadku typowego treningu.
d) Trener jest mądrzejszy, aniżeli wszystkie strony internetowe poświęcone treningom razem wzięte – trochę w tym przesady, ale to najczęściej bardzo doświadczona osoba, która doskonale zdaje sobie sprawę z tego czym się zajmuje. w Internecie jest bardzo dużo głupich tekstów, chociaż zdarzają się całkiem wartościowe treści.
e) Dieta odgrywa bardzo ważną rolę w kwestii treningu, a przecież trener personalny również jest w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania dot. jadłospisu.

Czyli już chyba jasne, że jeżeli naprawdę chcielibyśmy rozpocząć regularny trening, to tylko i wyłącznie pod okiem trenera osobistego. Potem nie będziemy już musieli ćwiczyć pod jego okiem, a przynajmniej nie permanentnie.

Similar Posts