Dieta

Co hamuje apetyt na słodycze

Co hamuje apetyt na słodycze

To bardzo dobrze, że przynajmniej próbujemy nieco pohamować swój apetyt na słodycze – czyli zdajemy sobie sprawę z tego, że chociaż czekolada, żelki, wafelki czy chałwa są smaczne, to jednakże wypadałoby zachować umiar. Jednak jak zachować umiar jeżeli najzwyczajniej w świecie jesteśmy olbrzymimi łasuchami, którzy nie mogą opanować się kiedy widzą coś smacznego? Cóż, w tym tekście właśnie przedstawimy sposoby na to, aby zahamować apetyt. Wbrew pozorom nie jest to aż takie bardzo trudne! Wiele osób wychodzi z tego założenia, iż nie ma sensu nawet próbować, bo łatwiej jest chyba rzucić uzależnionym nikotynę, alkohol albo narkotyki, ale można zaręczyć, że po przeczytaniu tych kilku porad czymś o wiele bardziej realnym będzie to, że oczywiśćie nie zaniechamy spożywania słodyczy, ale będziemy robić to rzadziej. Poza tym, są różne słodycze: nikt nie powiedział, iż każdy słodycz, w nawet większych ilościach, to coś złego. Są przepełnione chemią słodycze z dyskontów, ale jest również miód.

Co hamuje apetyt na słodycze?

Co hamuje apetyt na słodyczePoczątkowo trzeba niewątpliwie polecić chrom, który bardzo skutecznie hamuje nasz apetyt. Schudnąć można tylko i wyłącznie wtedy, gdy kupiliśmy solidny suplement, a do tego stosujemy go w umiejętny sposób. Bardzo popularny jest chrom w tabletkach, do kupienia w aptekach bądź w Internecie. Jednakże nie tylko chrom bardzo korzystnie wpływa na zmniejszenie naszego apetytu. Chociażby zadbanie o większą ilość błonnika w naszej diecie spowoduje, że apetyt zostanie poskromiony. Czymś wielce godnym uwagi są również owoce, chociaż przydałoby się zrezygnować z soków, ponieważ zawierają dużo cukrów. Które owoce są wskazane w naszej diecie? Takie, które mają białko i wcześniej wspomniany błonnik. Trzeba jeść również prawdziwe posiłki, a nie jakieś tam przekąski, które nie zapewniają naszemu organizmowi poczucia sytości, nie mówiąc już o witaminach i wartościach odżywczych. Naturalnie produkty powinny być możliwie jak najmniej przetworzone, o co niestety w dzisiejszych czasach nie jest zbyt trudno. Strzałem w dziesiątkę jest również przygotowanie sobie koktajlu białkowego. Choć akurat już batoniki białkowe, ze względu na dużą zawartość cukru, są czymś niewskazanym.

Wyrzućmy również ze swojego domu wszelkie słodycze, dzięki temu nie będziemy aż tak bardzo narażeni na chwile słabości, które z pewnością nadejdą. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby co jakiś czas zjeść coś słodkiego, ale pamiętajmy o tym, że umiar to podstawa. Być może nasze skłonności do zakupów pohamuje postawienie sobie jakiegoś celu zakupowego? Załóżmy, iż w ciągu miesiąca wydajemy 150 złotych na słodzycze – w ciągu roku nazbiera się niezła sumka, która pozwoli nam na całkiem fajne wakacje. W Polsce, ale również za granicą – Bułgaria, Egipt czy Tunezja są relatywnie tanimi destynacjami. Ilekroć będziemy pragnęli skonsumować chałwę czy ogromną czekoladę, powinniśmy pomyśleć sobie o tym jakbyśmy wyglądali, gdybyśmy mimo wszystko potrafili pohamować swój apetyt. Zapewne wyglądalibyśmy i czuli o wiele fajniej.

Similar Posts