Choroby Zdrowie

Chirurgia stomatologiczna – czym się kierować przy wyborze dobrego specjalisty?

Chirurgia stomatologiczna należy do dziedziny nauki, która zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej, jak również okolicach przyległych. Ta dziedzina stomatologii jest przez wielu pacjentów kojarzona bardzo źle. Przynajmniej z tego względu, iż większa połowa z nas odczuwa czasami lęk przed zwykłą wizytą kontrolną u stomatologa, a co dopiero u chirurga stomatologicznego.

Chirurgia stomatologiczna może zatrudniać różnych stomatologów, w związku z czym tak bardzo ważny jest odpowiedni wybór specjalisty, który będzie zajmował się naszym uzębieniem i jamą ustną. Chirurgia stomatologiczna zajmuje się przede wszystkim: ekstrakcją zębów mlecznych i stałych, ekstrakcją zębów mądrości, rekonstrukcją wierzchołków korzeni zębowych, ekstrakcją zębów zatrzymanych, jak również zabiegami mikrochirurgicznymi, związanymi z przygotowaniem do zabiegów protetycznych oraz implantologicznych.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego specjalisty? 

Wybór odpowiedniego chirurga stomatolicznego nie jest sprawą wbrew pozorom prostą. Gdyż w każdym mieście jest tylu specjalistów, że nie o wszystkich można dowiedzieć się obiektywnej opinii. Często wchodząc na wszelkiego rodzaju fora, które powinny nam dostarczyć odpowiednich informacji o danym specjaliście – jest nadzywaczajnie podkoloryzowana. Gdyż nie od dziś wiadomo, że pozytywne opinie o sobie może wystawić każdy. Także pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać to przede wszystkim pod żadnym pozorem nie kierować się opiniami wystawianymi na forach internetowych, gdyż każdy jest anonimowy. Ewentualnie, jeżeli opinie pacjentów byłby dla nas bardzo istotne – to najlepiej zaczęrpnąć takich opinii na facebook’owym fun page’u takiego specjalisty. 

Kolejną kwestią, którą powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiedniego chirurga stomatologicznego jest kwestia zapisów. Bowiem im dłuższe kolejki oczekujących, tym większa pewność, że lekarz taki posiada nie tylko odpowiednio długie doświadczenie, ale także ma szerogie grono zadowolonych pacjentów. Wpisując w wyszukiwarkę chirurg stomatolog kraków na pewno uda nam się znaleźć dobry gabinet.

Oprócz kwestii omówionych powyżej, równie istotnymi czynnikami jest: odpowiednie podejście do pacjenta, jak również umiejętność korzystania z nowych technik chirurgi stomatologicznej.

Similar Posts