Błędy, które najczęściej popełniają klienci banków

Artykul dodany: Marzec 1, 2018

Nie ma już dzisiaj wątpliwości, że to właśnie banki są instytucją, w której nasze pieniądze są najbardziej bezpieczne. Okazuje się jednak, że chociaż co chwilę powstają i zostają wdrażane innowacyjne systemy bezpieczeństwa, których celem jest pełne zabezpieczenie kont bankowych, to właśnie klienci popełniają błędy, przez które mogą stracić oszczędności życia. Sprawdź, czego nie robić, by cieszyć się wysokim saldem na rachunku bankowym.

Nie ustalaj tego samego hasła dostępu dla różnych serwisów

Hakerzy, którzy wykradną hasło do Twojego profilu społecznościowego albo maila, mogą z łatwością zalogować się też na Twoje konto oszczędnościowe. Jedno hasło w ramach różnych działań za pośrednictwem sieci to podstawowy błąd.

Zachowaj prywatność, mając konto oszczędnościowe albo inny rachunek w banku

Nie wrzucaj zdjęć swojej karty płatniczej do internetu. Pamiętaj, że zostanie ono w sieci już na zawsze i z łatwością może wpaść w niepowołane ręce.

Klienci banku często popełniają jeszcze inne błędy, które dotyczą kart płatniczych, jakie przypisane są do rachunku. Bardzo często podczas realizacji transakcji zakupowych nie zasłaniają terminala w momencie wpisywania kodu PIN. Zdarza się również, że taki sam PIN zostaje ustalany dla wielu kart, co zwiększa ryzyko kradzieży środków ze wszystkim kont.

Bądź ostrożny korzystając z aplikacji mobilnych

Nie ma wątpliwości, że nowoczesny klient banku korzysta z bankowości mobilnej. Coraz rzadziej posiadając konto oszczędnościowe, logujemy się na nim z poziomu komputera stacjonarnego. Częściej służą nam w tym celu tablety albo smartfony. Nie ma w tym nic złego, bo przecież banki już dawno dostosowały swoje strony www do sprawnego odczytu na tego rodzaju urządzeniach.

Problem polega raczej na bezmyślnym ściąganiu wszystkich aktualizacji, akceptowaniu wtyczek czy klikaniu w linki przez klientów. Trzeba zachować ostrożność i mieć na uwadze, że ogrom załączników czy przekierowań to po prostu wirusy. Same banki przestrzegają również przed mailami, jakie wysyłane są w ich imieniu przez internetowych przestępców.

Sklepy internetowe pod lupą

Coraz częściej słychać też o oszustwach w sieci, które realizowane są za pośrednictwem fałszywych sklepów internetowych. Klienci rzadko kiedy sprawdzają wiarygodność tych, które oferują sprzedaż towarów bądź usług online. Niestety, zdarza się, że zakupy w sieci kończą się niepowodzeniem. Oszuści uzyskują zaś pełne dane potencjalnego klienta oraz dostęp do jego konta. Pieniądze znikają z rachunku w kilka chwil.

UWAGA!!!

Pamiętaj, jeśli podejrzewasz, że stałeś się ofiarą hakerów albo zachodzi możliwość przejęcia danych dotyczących dostępu do platformy internetowej Twojego konta w banku, niezwłocznie poinformuj o tym tę instytucję. Zablokuj rachunek i zmień do niego wszystkie hasła dostępu. Tylko w ten sposób zapobiegniesz utracie pieniędzy. Zgłoś sprawę na Policję, niech złodzieje nie pozostają bezkarni.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie