Fitness Siłownia Sport

Bieżnie – co warto o nich wiedzieć i jak wybrać najbardziej odpowiednią?

Bieżnia to jedno z tych urządzeń, które mogą pomóc na utrzymać formę w okresie jesienno-zimowym. Gdy pogoda i złe warunki atmosferyczne nie sprzyjają temu, by biegać po świeżym powietrzu, bieżnia może okazać się tym urządzeniem, którego potrzebujemy. Doskonale sprawdzi się nie tylko na domowej sali ćwiczeń, ale również używana od czasu do czasu np. w sypialni. Dzięki niemu możemy biegać bez wychodzenia z domu. Zapraszamy do przeczytania niniejszego artykuły, by dowiedzieć się niezbędnych informacji na temat bieżni, a także tego, jak wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie do naszych możliwości. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Rodzaje bieżni i sposób działania

Mechanizm napędzający bieżnię przypomina obracającą się taśmę. Właśnie ona zostaje wprawiona w ruch. Dzieje się to na różne sposoby, w zależności od tego, jakiego rodzaju bieżnię posiadamy. Bieżnię magnetyczną napędzamy podczas biegu, z kolei urządzenie elektryczne ma zamontowany silnik wprawiający taśmę w ruch. Obie bieżnie mają swoje zalety – ta pierwsza może być bardziej wymagająca, jednocześnie jest tańsza i mniej skomplikowana w użyciu. Ta druga może pozwolić nam na wybór wielu zróżnicowanych programów treningowych, dzięki czemu ćwiczenia na bieżni mogą być inne za każdym razem i  możemy je na bieżąco dostosowywać do własnych umiejętności. Wśród nich znajdziemy między innymi „bieg z obciążeniem” czy „bieg pod górę”, co pozwoli na doskonalenie zupełnie innych partii mięśniowych niż podczas zwykłego biegu (zarówno po bieżni, jak i na świeżym powietrzu).

Kto korzysta z bieżni?

Z bieżni korzystają młodzi i starzy. Ci, dla których bieganie to najważniejsza pasja w życiu, jak i ci, którzy lubią się poruszać raz na jakiś czas. Bieżnia to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają w sobie wystarczająco dużo samozaparcia, by biegać na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Dzięki bieżni nawet największe leniuchy mogą trenować kondycję bez wychodzenia z domu, a większość wymówek (zła pogoda, korki na mieście, drogi karnet na siłownię, oblodzone chodniki, zmęczenie) przestanie mieć rację bytu. To od nas zależy, czy w wolnym czasie będziemy chcieli coś zrobić, czy będziemy woleli oglądać telewizję i obrastać w tłuszcz. Kupno bieżni może być pierwszym krokiem ku lepszemu życiu.

Profesjonalne bieżnie znajdziesz na https://sklepsportowy.pl/sprzet-fitness/bieznie

Similar Posts