Uroda Zdrowie

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia to zabieg doskonale znany wielu paniom. Przyspiesza on regenerację skóry i poprawia jej kondycję. Jest zabiegiem stosowany w medycynie estetycznej od lat 70. XX wieku. Dzisiaj zabieg ten wykonywany jest także u osób, które z różnych przyczyn tracą włosy.

Jak wygląda mezoterapia skóry głowy?

W trakcie zabiegu skóra głowy jest ostrzykiwana substancjami, które pobudzają wzrost włosów i hamują ich wypadanie. Substancje te to prawdziwy koktajl składający się z witamin, leków przeciwzapalnych i szeregu dobranych indywidualnie dla każdego pacjenta substancji odżywczych (między innymi jest to krzemionka organiczna, minoksydyl i dekspantenol). Mezoterapia skóry głowy może być przeprowadzona jedną z dwóch metod. Tradycyjnie metodą igłową lub bezigłową. Zabieg niezależnie od metody trwa około pół godziny. Zabieg mezoterapii bezigłowej najczęściej wykonywany jest u osób z mało zaawansowanym problemem wypadania włosów. Może być wykonany nie tylko w celach leczniczych, ale także profilaktycznie. W przypadku, kiedy zmiany są już bardzo zaawansowane zaleca się mezoterapię igłową. Po zabiegu na skórze głowy mogą być widoczne niewielkie siniaki, obrzęk lub zaczerwienienie. Skutki uboczne znikają pod kilku dniach.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg raczej można nazwać nieprzyjemnym, a nie bolesnym. Ale u szczególnie wrażliwych osób skóra głowy może zostać przed zabiegiem znieczulona. Stosuje się znieczulenie miejscowe nanosząc na skórę głowy anestetyk w postaci kremu lub spraju.

U kogo zabieg może być wykonywany?

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów mogą być bardzo różne. Stąd też zabieg ten może być wykonywany u osób, którym włosy wypadają na skutek stosowania ubogiej diety, zmian hormonalnych będących efektem ciąży, czy na skutek stresu. Mezoterapia skóry głowy jest stosowana także w leczeniu różnych typów łysienia: rozlanego, typu męskiego i plackowatego.

Czy są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabiegu mezoterapii skóry głowy nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie jest wykonywany również u osób chorych na cukrzycę i choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniem jest także alergia, infekcje i stany zapalne skóry, menstruacja.

Jak postępować po zabiegu?

Osoby, które zdecydowały się na zabieg mezoterapii skóry głowy po zabiegu powinny ograniczyć lub zrezygnować z używek. Nie zaleca się także korzystania z sauny, solarium oraz kąpieli słonecznych. Wychodząc z gabinetu pacjenci otrzymują także wskazówki jakich preparatów powinni używać do pielęgnacji skóry głowy. Więcej informacji na temat mezoterapii skóry głowy http://abdesign.wroc.pl/salon-urody/category/oferta/zabiegi-na-twarz-wroclaw/zabiegi-mezoterapia-wroclaw/mezoterapia-skory-glowy-zabiegi-mezoterapia-wroclaw/

Czy jeden zabieg wystarczy?

Niestety nie. Wymagana jest seria zabiegów. O tym ile i jak często muszą one być wykonywane decyduje stopień zmian chorobowych. Najczęściej mezoterapia skóry głowy przeprowadzona jest w dwóch fazach. W fazie 1 pacjenci zgłaszają się na zabieg raz w tygodniu przez okres dwóch miesięcy. W fazie 2, która trwa od dwóch miesięcy do pół roku zabiegi wykonywane są raz w miesiącu. Faza 1 jest bardzo intensywnym leczeniem, zadaniem fazy 2 jest podtrzymanie efektu osiągniętego w fazie 1.

Similar Posts