Dieta Zdrowie

Jagoda Acaii – owoc prosto z Amazonii

Dar natury prosto z Amazonii. Amazonia to największy, niemalże w stu procentach dziewiczy las na świecie, zwany niekiedy, jako płuca Ziemi, wypełniony ogromną ilością niespotykanych w żadnym innym miejscu roślin, jakie to mogą rozwijać się w nim dzięki temu że jest tutaj czyste środowisko, a także unikalne warunki klimatyczne .  To właśnie na terenie Amazonii rośnie wyjątkowa roślina znana przez tubylców, jako Acai berry, zaś w tłumaczeniu na język polski jagoda Acaii. Do niedawna roślina ta pozostawała niezbadana, lecz niedawno ów skarb oddał światu doktor Alexander Schauss, uznany za światowej sławy botanika, ale także dietetyka. Człowiek ten przez wiele lat badał roślinę a dzięki temu był wstanie ocenić jej niezwykłą wartość odżywczą.

Jagoda acaii

Jagoda acaii to owoc, charakteryzujący się ciemnofioletową barwą, niewielkim rozmiarem, który to posiada w swym składzie ogromną ilość substancji odżywczych. Najważniejsze są tutaj przeciwutleniacze, aminokwasy, ale także ważne dla naszego organizmu kwasy tłuszczowe. Liczne badania dowiodły, że jagody pochodzące z amazońskiej dżungli są jednymi z największych źródeł przeciwutleniaczy.  Mieszkańcy, zamieszkujący obszar puszczy amazońskiej od wielu wieków znają i stosują jagody acaii. Jest to jeden z głównych składników ich codziennej diety. Dzieje się tak, dlatego, że acai berry mają w sobie nie tylko smakowity jadalny miąższ, ale równie dobrze można spożywać ich skórkę. Smak jakogy acaii przypomina jagodę z domieszką czekolady. Ten znakomity smak, ale także ogromne wartości spożywcze sprawiają, że we współczesnym świecie jagoda acaii cieszy się naprawdę wielką popularnością. Na terenie Brazylii owoc ten jest powszechny i znany przez wszystkich mieszkańców, jednakże zupełnie inaczej było do niedawna w innych krajach świata. Pierwszym krajem, jaki uczynił doskonałą promocję tej rośliny były Stany Zjednoczone, a stąd już niedługa droga, aby jagoda odnalazła zwolenników w innych krajach, na przykład na terenie całej Europy.

Owoc, który odchudza

Jagody acaii znane są dziś powszechnie z faktu, że zawierają w swoim składzie bardzo wielką ilość różnorodnych składników odżywczych. Jednakże to nie wszystko, albowiem uchodzą za owoce, które w bardzo dużym stopniu wpływają na proces odchudzania. Niekiedy oczywiście telewizyjne reklamy przesadnie ukazują moc produktów odchudzających, jednakże w przypadku owej jagody, właściwości te zostały udowodnione naukowo. Dowiedziono, iż jagody z amazońskiej puszczy ograniczają nasz apetyt, stymulują w pozytywny sposób metabolizm, a także wspomagają budowę masy mięśniowej. Taka sytuacja powoduje, że owoce acai berry są często sprzedawane, jako suplementy spożywcze, napoje energetyczne, czy też soki a nawet tabletki.

Zalety Acai berry

Jagody acaii to owoce, jakie uznane są za doskonałe substancje odżywcze. Zawierają w sobie ogromną ilość aminokwasów, różnorodnych przeciwutleniaczy, ale także bardzo bogate są w witaminy, minerały czy też kwasy tłuszczowe. Dodatkowo jagody te mają bardzo przyjemny smak, co sprawia, że stanowią idealne uzupełnienie naszej diety.

Jak dowodzą badania, jeśli włączymy jagody acaii do naszej diety doprowadzimy do:

  • Utraty wagi, a przede wszystkim zbędnych kilogramów
  • Poprawimy swoją kondycję oraz dodamy sobie energii w codziennym funkcjonowaniu
  • Poprawimy pracę naszego układu odpornościowego
  • Znacznie poprawimy nasz metabolizm oraz proces trawienia
  • Oczyścimy organizm z toksyn oraz poprawimy wygląd skóry
  • Obniżymy cholesterol i będziemy walczyć z chorobami serca

Jagody acaii zawierają ogromną ilość błonnika, a także kwasów tłuszczowych omega – 3 i omega -9, a tym samym ograniczają poziom cukru we krwi, przez co nie odkłada się on w postaci tłuszczu. W Brazylii jagód tych używa się także w leczeniu biegunki, a także żółtaczki. Dodatkowo wyciągu z Jagów używa się także do przemywania wrzodów na skórze, oraz obniżania gorączki.

Wady i efekty uboczne jagód

Jak wszelkie produkty czy też wytwory natury jagoda acaii także posiada pewne efekty uboczne, o których warto wspomnieć. Nieznaczne komplikacje zaobserwowano u osób borykających się z alergią. Podczas stosowania jagody reakcje alergiczne zaostrzają się. Co więcej, jeżeli jagodę spożywamy w nadmiernych ilościach, dawka ta może prowadzić do biegunki. Dodatkowo zauważono, że spożywanie jagody z domieszką kofeiny także może być przyczyną powstawania skutków ubocznych, a tym samym zaleca się jej przyjmowanie jedynie w czystej postaci.

Możesz też zainteresować się innym produktem -> African Mango gdzie kupić!

Acaiberry 900

Na bazie jagody acalii postał preparat Acalibery 900, który to współcześnie na rynku wśród ogromnej ilości ludzi cieszy się wielką popularnością. Polecają go także lekarze, albowiem zdają sobie sprawę z doskonałego wpływu preparatu na nasz organizm. Preparat ten jest doskonałym środkiem, który skutecznie wspomaga nas w walce z odchudzaniem. Warto jednak powiedzieć, że jest to środek nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny dla naszego organizmu, albowiem stworzony jest z naturalnych substancji pochodzących prosto z amazońskiej dżungli.

Acalibery 900 to preparat oczyszczający nasz organizm, sprawiający, że nie odkładają się złogi tłuszczu, a tym samym nasza sylwetka jest zawsze smukła i piękna.  Dodatkowo preparat ten ma w swoim składzie wielką ilość witamin oraz minerałów. Dzięki temu dodatkowo dba o nasze samopoczucie, oraz dostarcza nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Artykuł na temat preparatu Acaiberry 900 dostępny tutaj

Similar Posts