6 powodów, dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym

Artykul dodany: Sierpień 29, 2016

trenerzy_personalni_sng_lodzCzasy, gdy osobiści trenerzy towarzyszyli tylko celebrytom, mamy już za sobą. Coraz częściej w klubach sportowych można zaobserwować prawdziwy boom na ćwiczenia pod okiem własnego instruktora. Czy rzeczywiście jest to korzystna opcja?

Jeśli zależy Ci na szybkim efekcie – zdecydowanie tak: i to niezależnie od tego, czy chcesz zrzucić kilogramy, zbudować masę mięśniową, poprawić kondycję czy wymodelować konkretne partie ciała. Jeśli czeka Cię ślub, chcesz wrócić do formy sprzed kontuzji lub po prostu korzystnie prezentować się na plaży, a urlop coraz bliżej, warto rozważyć pomoc trenera personalnego. Poniżej przedstawiamy 6 powodów, dlaczego:

  1. Trener przeprowadzi z Tobą wywiad, aby upewnić się czy przy twojej wadze, kondycji, wieku typie sylwetki i nawykach dane ćwiczenia będą korzystne i skuteczne. Uwzględni skrzywienie kręgosłupa, nadwagę czy alergię – w trosce o Twoje zdrowie.
  2. W odróżnieniu od zajęć grupowych, gdzie poziom zawsze jest uśredniony, zajęcia z trenerem personalnym są dostosowane tylko do Ciebie: do Twojego planu i rytmu. Żadna pani Marzenka ze skręconą kostką nie będzie miała wpływu na Twoje tempo.
  3. Nic tak nie spowalnia postępów jak kontuzje. I w tej kwestii zajęcia z instruktorem są lepsze od samodzielnego treningu, bo bezpieczniejsze. Musisz tylko upewnić się, że ćwiczysz pod okiem osoby, którą charakteryzuje nie tylko sportowa pasja, ale też doświadczenie w trenowaniu innych i pełna wiedza o fizjologii człowieka. Pamiętaj, że dobre kluby sportowe zatrudniają tylko profesjonalistów: https://stacjanowagdynia.pl/instruktorzy/trenerzy-personalni
  4. Z czasem między Tobą a Twoim trenerem wytworzy się więź oparta na zaufaniu – a to bezcenne. Kiedy instruktor Cię pozna, będzie wiedział, kiedy Twoje możliwości są najwyższe i można podnieść poprzeczkę, a gdy masz zły dzień, da Ci odpocząć. Dzięki temu unikniesz przetrenowania, o które łatwo, gdy trenujesz samodzielnie.
  5. Kluczem do sukcesu są nie tylko powtórzenia. Równie ważna jest zdrowa dieta i zmiana nawyków. I w tej kwestii konieczne jest indywidualne podejście – bo kiedy trener zna Twoje mocne i słabe strony, wie, jak Cię zmotywować do zmiany.
  6. Dobry trener stanie się nie tylko instruktorem, ale też coachem i przewodnikiem. Zapewni Ci wsparcie w trudnych momentach, gdy zaczniesz tracić motywację. Rozmowa podczas treningu działa cuda. W dobrym humorze nawet nie zauważasz, gdy kończy się czas przeznaczony na trening – po prostu pracujesz efektywniej.

Osobistego instruktora potrzebują nie tylko ci, którzy chcą szybko uzyskać efekty. W  przypadku tych z nas, którzy dopiero zaczynają treningi lub takich, którzy chcą wrócić do formy – np. po przebytym urazie, pomoc trenera personalnego jest nieoceniona. Także ci, którzy mozolnie ćwiczą sami, a nie widzą efektów, mogą skorzystać z indywidualnego podejścia trenera. Docenią je również wszyscy, którym trudno samodzielnie zmusić się do pójścia na trening i potrzebują kogoś, kto w odpowiednim momencie ich zmotywuje. Tak naprawdę każdy z nas na pewnym etapie doceni pomoc trenera personalnego.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie