Zalety treoniny – jak wspomóc leczenie bezsenności i depresji?

Artykul dodany: Styczeń 23, 2019

Treonina jest mało znanym aminokwasem, który odgrywa znaczącą rolę w układzie odpornościowym i nerwowym. Grasica, maleńki gruczoł, który wspiera limfocyty T w celu rozpoznawania zakaźnych mikroorganizmów i komórek nowotworowych, włącza treoninę do wszystkich ważnych białek. Centralny układ nerwowy wykorzystuje treoninę, aby wytwarzać sedatywny aminokwas glicyny, który łagodzi zakłócenia w chemii mózgu. O tym, dlaczego warto sięgać po suplementy z treoniną, opowiedzą specjaliści z tanie-odzywki.pl

Czym jest treonina?

Treonina jest niezbędnym aminokwasem, a ludzkie ciała nie mogą syntetyzować go z wewnętrznych zasobów, dlatego konieczne jest pozyskiwanie tego związku z pożywienia. Organizm człowieka może przekształcić treoninę w aminokwasy glicyny, który uspokaja centralny układ nerwowy. Należy pamiętać o tym, że treonina bierze udział w licznych procesach i wpływa m.in. na wygląd cery, szybkość przesyłania informacji między neuronami i normalizuje pracę tarczycy.

Treonina dla zdrowego snu

Przyczyn powstawania bezsenności mogą być tysiące. Są one bowiem zależne od licznych czynników wynikających ze zdrowia psychicznego i fizycznego. To powoduje, że nie ma jednej recepty na odprężający sen dla wszystkich chorych. Jednak w niektórych przypadkach suplementacja treoniną może okazać się zbawienna. Jest najbardziej skuteczna, gdy ogólne pobudzenie i brak snu są powiązane z alergiami pokarmowymi takimi jak np. celiakia lub z nieprawidłowym działaniem układu trawiennego. Treonina pomaga wyściółce jelita w tworzeniu mucyny, dzięki czemu zapobiega wchłanianiu się toksyn z pożywienia. Wyniki badań przeprowadzonych w 2013 roku na Uniwersytecie Stanforda sugerują, że skutkiem przyjmowania od 500 do 1000 mg treoniny dziennie przez tydzień, jest poprawa jakości snu o 72% w przypadku bezsenności spowodowanej alergiami pokarmowymi.

Treonina w leczeniu depresji

Suplementy treoninowe mogą być pomocne, gdy depresja wiąże się ze schorzeniami jelit, takimi jak celiakia (nadwrażliwość na gluten) lub innymi alergiami pokarmowymi. Ten sam efekt można uzyskać poprzez wyeliminowanie szkodliwego pokarmu z diety, jednak w początkowej fazie leczenia łatwiej i szybciej jest zwiększyć produkcję mucyny za pomocą suplementu treoniny, aby promować energię organizmu. Treonina może wspierać leczenie depresji, lęku lub syndromów psychotycznych, gdy chorobom tym towarzyszy zespół jelita drażliwego lub inne zaburzenia tego organu. Jest także zalecana wszystkim tym, którzy cierpią z powodu anoreksji lub bulimii.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie