Trzy najbardziej drakońskie diety świata

Artykul dodany: Wrzesień 10, 2014

Ten tekst nie jest dla każdego, ponieważ nie każdy człowiek powinien przechodzić na drakońską dietę – w końcu generalnie bardziej sensownym rozwiązaniem jest to, aby zbijać wagę powoli, bez zbędnego pośpiechu. Jednakże są takie przypadki, w których to tylko i wyłącznie przejście na drakońską dietę może pomóc. Nie jest powiedziane, że sobie poradzimy, bardzo możliwe, iż po kilku dniach najzwyczajniej w świecie damy za wygraną, powiemy wszystkim, że to nie dla nas, ale bardzo możliwe, iż będzie właśnie zgoła odmiennie. Kto wie, może jedna z trzech jakże drakońskich diet odchudzających, które zaraz zostaną przytoczone odmienią Twoje życie? Nie ma sensu pisać o motywacji, o konieczności dbania o siebie po zakończeniu diety, bo zapewne każdy czytelnik zdaje sobie sprawę z tego, że nie tylko dieta jest ważna, ale także to w jaki sposób podchodzimy do swojego życia. Jeżeli podejście jest niedojrzałe, zapewne za kilka miesięcy znowu czymś koniecznym będzie przejście na drakońską dietę. I po co to komu?

Trzy najbardziej drakońskie diety świata

Trzy najbardziej drakońskie diety świataDieta Dukana, stworzona przez słynnego francuskiego lekarza o nazwisku Pierre Dukan, to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych diet w ostatnich latach. Jest ona również jedną z najbardziej drakońskich. Przede wszystkim opiera się na spożywaniu bardzo dużej ilości białka – zamiast węglowodanów oraz innych składników. Menu może wydawać się nieco biedne, tzn. spis produktów, które możemy spożyć jest ograniczony. Wymienić można tutaj otręby owsiana, jajka, generalnie produkty o dużej zawartości białka. Najcięższy jest początek, czyli pierwsza faza diety, organizm może szybko się zbuntować, ale spróbujmy mimo wszystko przetrzymać, a powinno być w porządku. W trakcie trwania pierwszej fazy ulega znacznemu zaburzeniu równowaga składników odżywczych, zauważalny jest poważny niedobór węglowodanów oraz tłuszczów. Oczywiście dwie kolejne fazy, a jest ich trzy, również nie są przyjemne. Kategorycznie zabrania się spożywania czegokolwiek co nie jest aprobowane przez doktora Dukana. Czas trwania diety Dukana to około 30 dni: skutki mogą być pozytywne, ale istnieje również ryzyko problemów z koncentracją i pamięcią, zatrzymania miesiączki, odwapnienia kości, w grę wchodzi ogólnie osłabienie organizmu.

Kolejna na liście jest dieta kopenhaska: co jak co, ale charakteryzuje się ona jeszcze większym rygorem, chociaż trwa sporo krócej, bo tylko dwa tygodnie. Można zrzucić ponad 10 kilogramów, więc mimo wszystko warto się pomęczyć i przestrzegać wszystkich zasad. Nasze menu powinno składać się z trzech posiłków: śniadanie, obiad oraz kolacja. Wszystko jest dokładnie opisane przez twórcę diety – jest ona całkiem skuteczna, więc jeżeli ktoś ma dostatecznie silną wolę, jest w stanie obyć się 14 dni bez cukierka, a do tego nie ma problemów ze zdrowiem i nie pracuje fizycznie, powinien wypróbować właśnie tę dietę. Trzecia dieta, niemniej drakońska jak dwie poprzednie, to niewątpliwie dieta kapuściana. Trwa tydzień, czyli jeszcze krócej, aniżeli kopenhaska, ale jednak jest nieco monotonna. Co jak co, ale zapewne mamy ciekawsze rzeczy do zjedzenia, aniżeli tylko kapusta. Jednakże spróbować jeść przez cały tydzień tylko i wyłącznie kapustę jak najbardziej można.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie