Sport

Pudzianowski vs Popek – kto górą w walce gigantów?

552px-mariusz_pudzianowski_5Udając się na imprezę, na której odbywają się walki zawodników, kibice oczekują wspaniałych emocji i niezapomnianych wrażeń. I nieważne, czy chodzi o pojedynki bokserskie, karate czy też MMA. Ma być siła, energia i moc. Z całą pewnością, tego wszystkiego nie zabraknie 3 grudnia 2016 roku w Krakowie w Tauron Arenie. Albowiem odbędzie się tam Gala KSW 37, na której jak zwykle wystąpią najlepsi w Polsce zawodnicy uprawiający mieszane sztuki walki.

Pudzianowski czy Popek – kto ma większe szanse?

Niewątpliwie jedną z najciekawszych walk wieczoru, będzie starcie Mariusza Pudzianowskiego z Pawłem Rakiem. Mariusza Pudzianowskiego, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Przez wiele lat, zdobywał on najwyższe laury w rywalizacji najsilniejszych ludzi na Świecie. Po zakończeniu tego etapu swojego życia, postanowił spróbować swoich sił w sportach walki, a najbardziej po drodze było mu z MMA. W swojej karierze stoczył do tej pory 14 pojedynków, z których wygrał 9. Ostatnio nie miał zbyt dobrej passy gdyż dwa pojedynki przegrał. Teraz będzie więc pałał rządzą rewanżu. Pomimo tego, że nie ma on doskonałych technik, zarówno w pozycji stojącej, jak i w zwarciu, ma jeden wielki atut. Tym atutem jest oczywiście siła. Jego uściski zą naprawdę „żelazne”, a gdy dobrze wyprowadzi cios, z pewnością przeciwnik go odczuje.

Biografia jego rywala, czyli Pawła Popka Raka jest nieco bardziej skomplikowana. Przede wszystkim jest on znany jako raper, śpiewający obecnie w grupie Gang Albani. Jako zawodnik MMA stoczył do tej pory trzy walki, wszystkie w Wielkiej Brytanii. Dwie z nich wygrał jedna przegrał. Jednakże po ostatniej, doszło do zamieszek i burd w związku z czym dostał zakaz walk na teranie UK. Ponieważ ma już uregulowane wszystkie sprawy z polskim prawem, mógł powrócić do naszego kraju i tu walczyć w MMA. Po podpisaniu kontraktu z organizacją KSW, swój pojedynek będzie mógł stoczyć na najbliższej Gali. Na pewno Popek jest zawodnikiem bardzo kontrowersyjnym. Nie wiadomo też do końca na co go stać, gdyż nie walczył już dawno w oficjalnych walkach.

Eksperci zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo dają Mariuszowi Pudzianowskiemu. Jest silniejszy, ma większe doświadczenie, walczy dosyć systematycznie. Popek nie poświęca się tak jak Pudzian sportom walki i chociaż z pewnością będzie dobrze do walki przygotowany, to jednak jego szanse na zwycięstwo są mniejsze, chociaż jak wiadomo w MMA często mamy różnego rodzaju niespodzianki, więc kto wie.

Pudzianowski vs Popek – dlaczego walka będzie ciekawa

Obydwaj zawodnicy, to wielcy show-meni. Dlatego zarówno przed Galą jak i w jej trakcie na pewno dużo „będzie się działo”. Obaj wiedzą jak porwać za sobą publiczność i jak doprowadzić ją do wrzenia. Chociaż ich techniki nie są perfekcyjne, to nadrabiają to wielką siła i ambicją. Na pewno więc podczas walki sytuacja będzie zmieniała się jak w kalejdoskopie i widzowie nawet przez chwile nie będą się nudzić. I bez względu na to, kto zostanie zwycięzcą – chociaż faworytem jest Pudzianowski – to o walce tej z pewnością miłośnicy MMA będą rozmawiać jeszcze bardzo długo po jej zakończeniu.

KSW 37 online – gdzie oglądać

Już 3. Grudnia 2016 czeka na nas ten wielki pojedynek. Kto z niego wyjdzie górą? Polecamy oglądać KSW 37 online. Na podlinkowanej stronie można się dowiedzieć gdzie będzie można obejrzeć całą galę.

Similar Posts