Choroby

Palenie papierosów szkodzi zdrowiu

Coraz mniej osób pali papierosy – przynajmniej w takich krajach jak Polska, Stany Zjednoczone, Francja, Szwecja czy Niemcy. To bardzo dobrze, bo przecież palenie papierosów powoduje raka i choroby serca. Oprócz tego powoduje, że nasz wygląd zewnętrzny nie jest taki, jaki być powinien. Jednakże w dalszym ciągu w samej tylko Polsce mieszka kilka milionów nikotynistów; i to w sumie takich najbardziej zatwardziałych, bo w końcu jeżeli ktoś do tej pory nie skończył z tym nałogiem bądź zaczął palić w czasach powszechnego zwalczania palenia, to naprawdę musi to lubić. Czyli co trzeba przede wszystkim wiedzieć o negatywnym wpływie palenia papierosów na nasz organizm?

Palenie papierosów szkodzi zdrowiu

Ciężko nie wspomnieć o raku płuc, jelita grubego bądź nowotworach nerek. Skuteczność ich leczenia co prawda z roku na rok jest coraz wyższa, ale w dalszym ciągu bardzo wiele osób umiera w efekcie tych schorzeń, nierzadko po latach męczarni.

  • Zaburzenia w układzie oddechowym – palacze są bardziej narażeni na astmę, chroniczne zapalenie oskrzeli, tchawicy czy krtani. Do tego dochodzi ogólne niedotlenienie organizmu.
  • Ciągłe osłabienie organizmu, większa podatność na inne schorzenia.
  • Gorsza kondycja fizyczna, zadyszka nawet przy wchodzeniu po schodach.
  • Palacze szybciej się starzeją, nietrudno dostrzec u nich żółknące zęby oraz ręce.
  • Gorsza kondycja psychiczna, krótsza długość życia, zmarszczki.
Palenie papierosów szkodzi zdrowiu

No dobrze, ale przecież palenie jest nałogiem, każdy doskonale zdaje sobie z jego konsekwencji – problem w tym, że szalenie trudno rzucić palenie. W końcu jesteśmy tylko ludźmi, a więc słaba wola jest niejako wpisana w nasze jestestwo. Na całe szczęście są tabletki Nicorix, które są bardzo skuteczne. Spora ilość osób, które paliły od nastolatka, wreszcie rzuciła palenie po zastosowaniu Nicorixu! Idealnych metod rzucania palenia nie ma, ale te tabletki naprawdę są bardzo pomocne. Ich koszt to drobnostka w porównaniu z sumą pieniędzy jakie „spaliliśmy” w swoim życiu.

Similar Posts