Zdrowie

Mezoterapia – kiedy warto o niej pomyśleć

Mezoterapia jest zabiegiem, który w ostatnich latach stał się bardzo popularny. Jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który skutecznie pielęgnuje skórę, przywraca jej świeży i młody wygląd i usuwa oznaki upływu czasu, dzięki czemu wydłuża młodość.  Mezoterapia najczęściej stosowana jest w dermatologii i medycynie estetycznej. W chwili obecnej większość salonów kosmetycznych, a także kliniki chirurgii plastycznej (jak np. gabinet doktora Chęcińskiego w Warszawie – http://www.drchecinski.pl) posiadają w swej ofercie wykonanie mezoterapii. Ten działający miejscowo niechirurgiczny zabieg polega na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, których zadaniem jest regeneracja i odżywienie skóry. W zależności od stanu i wymagań skóry, zabieg może poprawić jej nawilżenie, uzupełnić niedobory witamin i minerałów, wspomóc mikrokrążenie, zwiększyć napięcie i elastyczność skóry, przy okazji redukując oznaki starzenia się.

To jak głęboko przenikną zastosowane substancje oraz jak szybko będzie widoczny efekt, uzależnione jest od rodzaju mezoterapii na jaką się zdecydujemy. Wyróżniamy mezoterapię igłową i bezigłową.
Metoda igłowa wiąże się ze wstrzykiwaniem pod skórę substancji leczniczych, przy pomocy mikro nakłuć. Dzięki temu substancje wnikają do głębokich warstw (skóry właściwej lub tkanki podskórnej). Przebicie się przez naskórek umożliwia wprowadzenie substancji głębiej po to, aby jak najszybciej uzyskać pożądane efekty.
Metoda bezigłowa polega na nieinwazyjnym wprowadzeniu w głąb skóry substancji odżywczych. W tym celu wykorzystuje się urządzenia, które wytwarzają prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Dzięki nim przez chwilę zwiększa się przepuszczalność błony komórkowej. Zastosowanie prądu o wysokiej częstotliwości powoduje otwarcie znajdujących się w skórze kanałów hydrofilowych, co umożliwia lepsze przyswojenie preparatów leczniczych. Zaletą tej metody jest fakt, że jest ona całkowicie bezbolesna.

Mezoterapia – zwłaszcza igłowa – jest zabiegiem, który powinien być wykonywany przez specjalistę (np. w klinice doktora Chęcińskiego w Warszawie – http://www.drchecinski.pl). Wskazaniem do jej wykonania jest zwiotczała skóra różnych okolic ciała lub drobne zmarszczki. Mezoterapia przyczynia się do poprawy wyglądu skóry i jej odmłodzenia. Jest również dobrą metodą leczenia cellulitu oraz łysienia. Wiele kobiet decyduje się na ten zabieg, gdy na ich twarzach pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, zwłaszcza w okolicach oczu, szyi i dekoltu. Warto skorzystać z mezoterapii jeśli nasza skóra jest szara i zmęczona oraz widoczne są na niej zwiotczenia. Wskazaniem do tego zabiegu są także rozstępy, blizny potrądzikowe i pourazowe.

Najlepsze efekty osiągniemy, gdy zabieg powtórzymy kilkakrotnie, w regularnych odstępach czasu. Co prawda poprawa kondycji skóry jest już widoczna po pierwszym zabiegu, jednak aby efekt był zadowalający i bardziej trwały należy wykonać serię zabiegów. W zależności od zastosowanych substancji aktywnych, skóra staje się bardziej jędrna, odżywiona, znikają też drobne zmarszczki. Żeby efekt ten się utrzymał należy w pierwszej fazie powtarzać zabieg co dwa tygodnie, przez okres dwóch miesięcy. Później przeważnie wystarczy jeśli mezoterapia będzie powtarzana raz na kilka miesięcy.

Similar Posts