Choroby Zdrowie

Jak przygotować się przed chirurgią stomatologiczną?

Czy twój dentysta zalecił ci wykonanie zabiegu z zakresu chirurgii stomatologicznej? Możliwe, że zabieg tego rodzaju wykonujesz po raz pierwszy. W przypadku, gdy trafiłeś do doświadczonego lekarza, możesz czuć się w pełni bezpieczny. Mimo wszystko, aby bez żadnych zmartwień przystąpić do leczenia chirurgicznego, powinieneś dowiedzieć się, jak przygotować się do tego rodzaju zabiegu.

Porozmawiaj z chirurgiem

Rozmowa z chirurgiem to szczególnie istotny element całego leczenia. Na etapie planowania całego zabiegu powinieneś otrzymać informację, na czym dokładnie będzie polegać zabieg i czym będzie skutkować jego wykonanie. Wszelkie skutki uboczne, które potencjalnie mogą pojawić się po zabiegu, zmiany które zajdą po zabiegu – tych rzeczy również powinieneś być świadomy przez podjęciem jakichkolwiek działań.

Jeśli istnieje ryzyko, w której bezpośrednio po zabiegu będziesz potrzebować pewnych leków (np. przeciwbólowych), to dowiedz się, jakie leki wchodzą w grę i które z nich powinieneś mieć przy sobie od razu po zabiegu.

Przygotuj się na dietę pozabiegową

Dieta pozabiegowa, zwłaszcza związana z zabiegiem chirurgii stomatologicznej, może znacząco różnić się od twoich codziennych zwyczajów żywieniowych. Najczęściej, ta gama zabiegów będzie od ciebie wymagać, abyś na pewien czas wstrzymał się z konsumpcją produktów, wymagających przegryzania. 

W związku z powyższym upewnij się, że jesteś wyposażony w produkty, które nie będą kolidować z gojeniem rany pozabiegowej. Obejmuje to między innymi różnego rodzaju zupy, owoce (można je zblendować), jogurty i nie tylko. Dodatkowo, powinieneś unikać produktów, które mogłyby doprowadzić do podrażnienia twoich dziąseł – obejmuje to między innymi produkty ostre, pikantne. 

Zalecenia przedzabiegowe od lekarza

Lekarz przed wykonaniem zabiegu na pewno przekazał ci pewne zalecenia, do których obligatoryjnie musisz się dostosować. Dotyczy to między innymi odstawienia pewnych leków, na przykład rozrzedzających krew. Często może okazać się także, że przez kilka godzin przed zabiegiem nie powinieneś spożywać jakichkolwiek posiłków; innym razem może okazać się wręcz odwrotnie, że powinieneś zasilić się na dłuższy czas, gdyż zabieg i brak możliwości jedzenia po zabiegu obejmuje nawet kilka godzin.

Pamiętaj, aby przed każdym zabiegiem chirurgicznym odpowiednio wyszczotkować, wynitkować, mówiąc ogółem – dokładnie oczyścić zęby z wszelkich zanieczyszczeń. Bez wątpienia ułatwi to pracę chirurgowi.

Jeśli potrzebujesz zabiegu chirurgii stomatologicznej, zapraszamy do gabinetu https://broniecki.eu/oferta/chirurgia-stomatologiczna/

Similar Posts