Uroda

Jak farbować ciemne włosy na jasny kolor?

portrait-1152472_1920-1Przejście z ciemnego koloru włosów na jasny można poprzedzić zdjęciem koloru, tzw. dekoloryzacją bądź też nałożeniem kąpieli rozjaśniającej. W przypadku niewielkiej różnicy między kolorami można od razu nałożyć farbę z emulsją o stężeniu 6% lub 12%.

Rozjaśnianie włosów z ciemnego do jasnego koloru może potrwać. Aby było bezpieczne, konieczne może być nawet kilka zabiegów zmieniających kolor włosów.

Jak wybrać odpowiedni kolor farby? Chemiczne rozjaśnianie włosów

Farbując włosy należy wziąć pod uwagę swój typ urody i to, jakie odcienie do niego pasują. Farby Loreal mają szeroką paletę kolorów, dlatego nie będzie z tym problemu. Szatynki, brunetki i inne kobiety o chłodnym odcieniu naturalnych włosów nie powinny wybierać złocistego blondu i rudości. Kobiety o naturalnym kolorze włosów rudym lub kasztanowym będą natomiast wyglądały niekorzystnie w czerniach i platynowych blondach.

Zmiana koloru z ciemnego brązu na rudości lub blondy może wymagać odbarwienia włosów. Wykonuje się je emulsją rozjaśniającą, pastą lub proszkiem. Najlepiej wykonać ten zabieg u fryzjera.

W przypadku niewielkiej różnicy kolorów można też próbować nałożyć farbę do włosów z emulsją o stężeniu 6% lub 12%. Emulsja rozjaśniająca, którą dodaje się do farby dobierana jest w zależności od tego, o ile chcemy rozjaśnić włosy. Przejście z ciemniejszego do jaśniejszego koloru wymaga stężenia 6%, a przy dużej różnicy między nimi nawet 12%.

Dopiero na tak przygotowane włosy można nałożyć farbę. Wtedy mamy pewność, że kolor będzie odpowiadał temu z opakowania. Oczywiście nie wyjdzie idealnie taki sam, jednak powinien być zadowalająco podobny. W przypadku nałożeniu farby na nierozjaśnione włosy, możemy nie zauważyć różnicy. Farba jaśniejsza niż obecny kolor włosów nie pokryje ich wystarczająco.

Kąpiel rozjaśniająca włosy

Mniej szkodliwy sposób rozjaśnienia włosów przed farbowaniem to kąpiel rozjaśniająca. Można ją z powodzeniem wykonać w domu. Potrzebne będą: rozjaśniacz, szampon i odżywka do włosów. Należy rozrobić rozjaśniacz zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. Odżywkę i szampon w dobranych przez siebie proporcjach należy zmieszać z rozjaśniaczem.

Po przygotowaniu mieszanki trzeba zmoczyć włosy. Lepiej ich nie myć przed zabiegiem, ponieważ pozbawione ochronnej warstwy będą podatne na zniszczenie. Rozjaśniacz jest na tyle silną substancją, że przeniknie przez otaczające włosy codzienne zanieczyszczenia. Mieszankę trzeba nałożyć na włosy w ten samo sposób, co szampon. Powinna powstać piana, która zapewni dokładne pokrycie włosów. Nie wolno nakładać kąpieli na skórę głowy, trzeba też zachować odstęp u nasady włosów, ponieważ w tym miejscu szybciej się rozjaśniają. Mieszankę należy trzymać na głowie około 30 minut. Co jakiś czas należy kontrolować stan rozjaśnienia włosów. Następnie trzeba zmyć kąpiel szamponem i nałożyć maskę bądź odżywkę.

Po zastosowaniu kąpieli rozjaśniającej należy dbać o włosy- najlepiej nawilżając silnymi maskami. Stosując kąpiel można przejść z ciemnego brązu do średniego blondu. Należy jednak wykonać kilka zabiegów w odstępach minimum tygodnia. Pomiędzy zabiegami na włosach możemy zauważyć różne odcienie rudości, czerwieni, brązów. Nie należy się tym przejmować. Docelowo wybrana farba pokryje ten kolor.  Jeśli na włosach widoczny jest silnie  żółty odcień, najlepiej wybrać farbę w chłodnej lub neutralnej tonacji, która go zniweluje.

Similar Posts