Jak być lepszym jeźdzcem? Kontakt z koniem

Artykul dodany: 21 listopada, 2018

Czym jest dla nas rozmowa? Robimy to na co dzień z rodziną i z przyjaciółmi. Dlaczego? Ponieważ pragniemy utrzymać z nimi jak najlepsze relacje. Regularna i szczera rozmowa z całą pewnością się do tego przyczynia. Rozmowa odgrywa więc w naszym życiu znaczącą i ważną rolę.

Czym jest dla nas rozmowa? Robimy to na co dzień z rodziną i z przyjaciółmi. Dlaczego?

Ponieważ pragniemy utrzymać z nimi jak najlepsze relacje. Regularna i szczera rozmowa z całą pewnością się do tego przyczynia. Rozmowa odgrywa więc w naszym życiu znaczącą i ważną rolę. Musimy pamiętać, że bardzo podobnie należy podejść do konia. Dla każdego jeźdźca, koń powinien być najlepszym i prawdziwym przyjacielem. Dzięki temu w swoim towarzystwie będą mogli czuć się swobodnie i wyjątkowo dobrze. Rozmowa jest również podstawowym sposobem do przekazywania jakichkolwiek informacji. Wiesz o czym można rozmawiać z koniem?

W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń. Z koniem można rozmawiać o wszystkim i o niczym. Szczególnie ważnym aspektem jest to, by traktować go jak bliskiego przyjaciela. Wtedy bez problemu tematy same będą nasuwać się do głowy. Warto także, by postawić się na miejscu konia, który nie posługuje się często swoim głosem. Służy on jedynie w celu nawoływania towarzyszy lub podczas zagrożenia.

Dlaczego warto rozmawiać z końmi?
Tutaj warto wymienić dwa szczególne powody. Lepszy kontakt z jeżdżącym i lepsze relacje konia z ludźmi. Znakomity kontakt ze zwierzętami posiadają dzieci, ponieważ są one szczere i o wiele łatwiej jest im rozmawiać z innymi. Z chęcią spędzają czas z końmi, a dzięki wyrażaniu pozytywnych emocji, można liczyć na lepszą jakość jazdy konnej. Do zwierząt przybliży nas delikatny głos, spokojny ton oraz ciągła rozmowa.

Wskazówki dla jeźdźców

Każdy jeździec pragnie utrzymywać znakomite wyniki na treningach oraz na zawodach. Powinien on w szczególności zadbać o właściwą postawę swojego ciała. Ważne, by było zrelaksowane i odprężone. Wszystkie złe emocje i napięcia są automatycznie odczytywane przez konia. Gdy napinamy ciało poruszając się na koniu – płoszymy go i tracimy zdolność do prawidłowego poruszania się razem z nim. Kiedy chcemy uspokoić zwierzę, warto to wyrazić spokojnym i niskim głosem. Bardzo pomocna okazuje się wtedy również dłoń, dzięki której przekażemy mu swoje pozytywne emocje. Zadbaj o jak najlepszy kontakt ze swoim koniem.

Artykuł opracowany przez z sklep jeździecki wsiodle24.pl przy współpracy z redakcją preparat.eu

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie