Pozostałe

Czym charakteryzują się bezszablonowe automaty szlifierskie?

Warsztaty optyczne to zakłady trudniące się wykonaniem elementów optycznych, w tym okularów, zarówno pod względem optycznym, jak też wizualnym. W celu świadczenia profesjonalnych usług muszą posiadać odpowiednie sprzęty. Takim urządzeniem są bez wątpienia bezszablonowe automaty szlifierskie. Czym się charakteryzują i do czego służą?

Charakterystyka bezszablonowych automatów szlifierskich

Warto zacząć od tego, że bezszablonowe automaty szlifierskie to nowoczesne, wydajne urządzenia, które mogą występować samodzielnie albo być wyposażone w automatyczny podajnik soczewek. Umożliwiają dokładne szlifowanie przedniego oraz tylnego brzegu poddawanych obróbce soczewek, również soczewek do skomplikowanych opraw.

Warto inwestować w wysokiej klasy urządzenia, wykonujące automatyczne fazowanie oraz polerowanie fazowanej powierzchni. Ten sposób działania gwarantuje otrzymanie pożądanego brzegu soczewki, o idealnym załamaniu krawędzi.

Nowoczesne automaty szlifierskie są wyposażone w unikalną technologię “3D-fit”. Zaletą jej zastosowania jest uzyskanie najwyższej dokładności w rozmiarach przygotowywanych soczewek.

 

Zastosowanie bezszablonowych automatów szlifierskich

Bezszablonowe automaty szlifierskie służą wobec tego do precyzyjnej obróbki szkła. Dzięki temu soczewkę można idealnie dopasować do oprawy okularów, zarówno korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Takie urządzenia są niezbędnym wyposażeniem warsztatów i gabinetów optycznych, chcących oferować najwyższej klasy produkty. Automatyczne szlifowanie zapewnia otrzymanie estetycznej soczewki, na której niezaprzeczalną jakość klienci bez wątpienia zwrócą uwagę.

Jakie elementy optyczne może wykonywać warsztat optyczny?

Soczewki nie są jedynym elementem optycznym, nad którym mogą pracować warsztaty optyczne. Pośród innych akcesoriów i przyrządów wymienić można filtry optyczne, podłoża do zwierciadeł, płytki płaskorównoległe, okienka, kliny optyczne czy wzorce płaskości oraz płytki shearingowe. W celu ich przygotowania, warsztaty obrabiają zarówno standardowe szkło optyczne oraz filtrowe, jak również materiały krystaliczne (takie jak krzem i german) czy tworzywa sztuczne.

W celu zaopatrzenia się we wszystkie niezbędne do warsztatu maszyny, warto zapoznać się z całą ofertą firm zajmujących się sprzedażą sprzętu okulistycznego i optycznego. Jedną z nich jest firma Poland Optical z Cieszyna, gwarantująca najwyższej jakości urządzenia. Jest autoryzowanym dystrybutorem urządzeń renomowanych i znanych na całym świecie producentów, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Poza automatami szlifierskimi można zaopatrzyć się w spektralne tomografy optyczne czy narzędzia do obróbki szkieł kontaktowych. Warto bliżej przyjrzeć się ofercie i rozpocząć współpracę ze sprawdzonym dostawcą.

Similar Posts