Dieta

Chipsy marchewkowe są smaczne i zdrowe

Chipsy marchewkowe są smaczne i zdrowe

Zwykło się uważać, że marchewka pochodzi z Chin i jest na terenie tego kraju spożywana już od tysięcy lat. Kiedy spojrzy się na Chińczyka, to w sumie można dostrzec osobę, która generalnie nie uskarża się na problemy zdrowotne. Stereotypowy Chińczyk jest szczupły, a jeżeli umiera przedwcześnie to raczej z przepracowania, aniżeli stosowania nieodpowiedniej diety. Jednakże w sumie nie można powiedzieć, iż Chińczycy tak bardzo uwielbiają marchewkę, jest ona mimo wszystko bardziej popularna na Starym Kontynencie. Chociażby z tego powodu, że jakby nie patrzeć regularne jedzenie marchewki bardzo pozytywnie wpływa na naszą skórę. Marchewka prócz tego utrzymuje w dobrej formie wątrobę, reguluje pracę żołądka, przemywa naczynia krwionośne, działa pozytywnie na nasz wzrok. O sile marchewki przede wszystkim decyduje duża zawartość witaminy A, która jest bardzo ważna. Zostało udowodnione, że jeżeli będziemy częściej jedli marchewkę, będziemy młodziej wyglądali. Czyli wychodziłoby na to, iż regularne spożywanie marchewki jest strzałem w dziesiątkę. Być może w takim razie warto przyrządzić chipsy marchewkowe, których niemałą zaletą jest to, iż wreszcie nie będziemy mieli większej ochoty na niezdrowe chipsy czy chrupki, które zapewne kuszą nas w sklepie? Chyba nie ma fajniejszej przekąski, aniżeli właśnie chipsy marchewkowe! Co jak co, ale można smacznie zjeść, a co najważniejsze, zdrowo. Czyż to nie jest wspaniałe, że w trakcie zajadania się chipsami nie tracimy na wyglądzie?

Chipsy marchewkowe są smaczne i zdrowe

Chipsy marchewkowe są smaczne i zdroweAby przygotować chipsy marchewkowe potrzebujemy: dwie marchewki, pieprz, sól morska, łyżka oliwy z oliwek. Nic skomplikowanego, zapewne posiadamy to wszystko w kuchni. Następnie powinniśmy rozgrzać piekarnik do 180 stopni, wyłożyć na blaszce papier do pieczenia, umyć marchewki, pokroić je wzdłuż – na cienkie plastry. Można zrobić to przy pomocy zwykłej obieraczki do warzyw. Następnie powinniśmy ułożyć je na papierze do pieczenia, pokropić oliwą z oliwek, doprawić solą oraz pieprzem. Pieczenie powinno trwać około dwunastu minut, zwróćmy uwagę na to, aby w żadnym razie się nie przypaliły, bo nie będą smaczne i stracą swoje jakże pozytywne właściwości. Oczywiście możemy zawsze kupić gotowe chipsy z marchewki, ale nie oszukujmy się – domowe są o wiele smaczniejsze i zdrowsze. Zresztą któż nie chciałby przynajmniej raz w życiu przyrządzić sobie chipsów? Fajne są również chipsy z cynamonem, niebo w gębie. Ogólnie tych wszystkich chipsowych wariacji to jest od zatrzęsienia, naprawdę!

Podsumowując: jeżeli mamy ogromną ochotę na chipsy, nareszcie nie musimy ćwiczyć silnej woli. Wystarczy po prostu rozgrzać piekarnik, przygotować marchewkę i kilka innych produktów, a następnie trochę się pobawić, odczekać około 10 minut i mamy fantastyczną przekąskę, która zapewne zrobi wielką furorę wśród naszych znajomych. Początkowo zapewne ich reakcje nie będzie bardzo pozytywna, w końcu chipsy marchewkowe nie są specjalnie popularne, ale spokojna głowa – po pierwszym kęsie zapytają nas o przepis.

Similar Posts